Байден скасував указ Трампа про заборону TikTok і WeChat у США

Байден скасував указ Трампа про заборону TikTok і WeChat у США

Заборона діяла з літа 2020 року

Байден скасував указ Трампа про заборону TikTok і WeChat у США
фото The Daily Post

Президент США Джо Байден скасував указ, виданий своїм попередником Дональдом Трампом про те, що на території США обмежується робота сервісів TikTok і WeChat.

Відповідні документи президент США підписав в середу 9 червня, повідомляє vc.ru з посиланням на The Verge.

Джо Байден доручив Міністерству торгівлі США провести розслідування і з'ясувати, чи становлять іноземні додатки, що збирають дані американських користувачів, загрозу національній безпеці.

У лютому Wall Street Journal писав, що Байден почав «ревізію» діяльності попереднього президента США в галузі захисту від потенційних загроз з боку Китаю.

Попередній президент «заморозив» угоду TikTok з Walmart і Oracle: американські компанії повинні були викупити частину TikTok для того, щоб китайська соціальна мережа продовжила роботу в США.

У вересні адміністрація Трампа вирішила заблокувати TikTok з міркувань національної безпеки – влада звинуватила компанію в тому, що вона передає дані американських користувачів китайській владі.

Натомість було знайдено компромісне рішення: ByteDance створює нову компанію TikTok Global, а Oracle і Walmart купують в ній 12,5% і 7,5% відповідно.

Штаб-квартиру мали би розмістити в США, дані зберігати на серверах Oracle, а глава компанії і велика частина ради директорів мали би бути американцями.

У лютому 2021 стало відомо, що власник TikTok відмовився від продажу бізнесу в США Oracle і Walmart.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті