На вулицях Петербурга влада заборонила їздити на самокатах через кримінальну справу

На вулицях Петербурга влада заборонила їздити на самокатах через кримінальну справу

Десятки кікшерінгових компаній постраждали через прикрий інцидент

На вулицях Петербурга влада заборонила їздити на самокатах через кримінальну справу
фото DR

З вулиць російського міста Петербург зникли самокати. Рано вранці 9 червня їх почали вилучати з парковок. Більшість сервісів кікшерінгу показують, що доступних самокатів для оренди немає.

Вранці 9 червня жителі Петербурга не змогли орендувати жоден електросамокат, повідомляє місцеве видання «Фонтанка», на яку посилається TJournal.

Кореспондент видання не зміг знайти їх в додатках Whoosh, Urent, Red Wheels, Eleven. У додатку ScooBee зареєструватися не вдалося.

Користувачі Whoosh отримали повідомлення від компанії, в якому вона попередила про припинення роботи. «Зараз ми змушені тимчасово прибрати самокати. Приносимо свої вибачення за незручності», – сказано в повідомленні.

За даними телеграм-каналу Baza, з 6.00 ранку слідчі і оперативники вилучають самокати з парковок в різних районах Петербурга. Це пов'язано з з кримінальною справою, порушеною після того, як двоє людей на орендованих самокатах спочатку збили, а потім побили перехожого на Невському проспекті.

Глава Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін вимагав знайти нападників, 18 травня їх заарештували.

8 червня влада Петербурга обмежила швидкість електросамокатів на 20 вулицях Центрального і Петроградського районів міста до 10 км/год.

Редактор TJournal увечері 8 червня отримав повідомлення від сервісу Molnia, в якому йшлося про те, що центр міста Петербург закритий для катання на самокатах  і що це пов'язано з рекомендаціями Слідчого комітету.

Оновлено: 9 червня влада Петербурга і сервіси кікшерінгу домовилися про нові правила використання електросамокатів у місті. На всіх електросамокатах повинні бути обмежувачі швидкості, механічний або електронний дзвінок і «помітна нумерація». Максимальна швидкість руху електросамокатів не повинна перевищувати 20 км/год.

Нагадаємо, український сервіс прокату електросамокатів Kiwiзалучив майже $1 млн від приватних інвесторів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті