JBS заплатила хакерам $11 млн викупу

JBS заплатила хакерам $11 млн викупу

Найбільший у світі виробник м'яса сплатив викуп у біткойнах

JBS заплатила хакерам $11 млн викупу
фото www.flickr.com/photos/cafnr/30518482414

JBS, найбільший у світі виробник м'яса, заплатив хакерам викуп, еквівалентний 11 млн, після кібератаки, яка порушила її операції в Північній Америці і Австралії.

Як повідомляє Reuters, фірма-виробник м'ясної продукції минулого тижня зупинила забій худоби на всіх своїх заводах в США через кібератаку.

Програма-вимагач працює шляхом шифрування даних жертв. Зазвичай хакери пропонують жертві ключ в обмін на платежі в криптовалютах, які можуть досягати сотень тисяч або навіть мільйонів доларів.

«Це було дуже складне рішення для нашої компанії і для мене особисто, – сказав Андре Ногейра, генеральний директор JBS USA щодо сплати викупу. – Однак ми відчували, що це рішення має бути прийнято, щоб запобігти будь-якому потенційному ризику для наших клієнтів».

Розслідування ще триває, однак джерела повідомляють, що за атакою на JBS стоїть пов'язана з Росією хакерська група відома під назвами REvil і Sodinokibi.

Wall Street Journal повідомив, що виплата викупу JBS була проведена в біткойнах.

Нагадаємо: США повернули майже весь викуп в біткойнах, виплачений виконавцям кібератаки на Colonial Pipeline минулого місяця, яка призвела до зупинки найбільшого газопроводу країни. Через зниження вартості біткойна з моменту виплати викупу сума вилучення склала $2,3 млн, що трохи більш ніж половини від $4,4 млн сплаченого викупу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті