Окупаційна влада Криму хоче через європейські суди визнати блокаду півострова геноцидом

Окупаційна влада Криму хоче через європейські суди визнати блокаду півострова геноцидом

Перший розгляд буде пов'язаний з перекриттям Україною води з Дніпра по Північно-Кримському каналу, проміжна сума збитку - 1,5 трлн руб

Окупаційна влада Криму хоче через європейські суди визнати блокаду півострова геноцидом
фото Wikipedia

Окупаційна влада Криму, а саме робоча група з оцінки збитків, завданих півострову Україною, має намір звернутися до європейських судів за визнанням енергетичної, продовольчої, транспортної та водної блокад півострова геноцидом. Про це повідомив керівник групи, перший заступник голови парламенту так званої республіки Юхим Фікс, передає «Інтерфакс».

«Шлях, яким ми плануємо йти і вже працюємо над цим, – це звернення до європейських судів для визначення цих дій, блокад, як геноциду стосовно громадян РФ, які проживають на території Криму», – сказав Фікс.

Вперше ідею підрахунку збитку, понесеного Кримом за період перебування в складі України, озвучив голова Госдуми В'ячеслав Володін 16 березня 2019 року в Сімферополі. Для вивчення цього питання спеціальні робочі групи були сформовані в нижній палаті парламенту і Госдумі Криму.

Кримська група експертів оприлюднила перші результати роботи з визначення збитків влітку 2019 року. Зокрема, названа сума втрачених за 23 роки вигод – 2,5 трлн рублів. Також окупаційна влада, яка зіткнулася з дефіцитом води, вирішили підрахувати збитки від організованих Україною блокад – енергетичної, продовольчої, транспортної та водної.

За підсумками підрахунку збитку так звана влада Криму планує підготувати позови до суду. Перший розгляд буде пов'язаний з перекриттям Україною води з Дніпра по Північно-Кримському каналу, проміжна сума збитку – 1,5 трлн рублів.

Також в квітні стало відомо, що кримська робоча група направила заяви в правоохоронні органи про порушення кримінальної справи щодо організаторів блокад півострова. Окупаційні експерти вважають, що до злочинів причетні 12 осіб, в їх числі: експрезиденти України Петро Порошенко і Леонід Кравчук, бізнесмен Ленур Іслямов, колишній представник президента України в Криму Борис Бабін, депутат Верховної ради України Мустафа Джемілєв, а також колишні депутати Рефат Чубаров і Андрій Сенченко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті