«Енергоспівтовариство» не може сертифікувати «Укренерго» до покращення фінстану компанії

«Енергоспівтовариство» не може сертифікувати «Укренерго» до покращення фінстану компанії

«Укренерго» повинно бути сертифікованим, адже це умова для входу в ENTSO-E

«Енергоспівтовариство» не може сертифікувати «Укренерго» до покращення фінстану компанії
Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Енергетичне співтовариство не може сертифікувати оператора системи передачі НЕК «Укренерго», до поки не буде вирішено проблему з фінансовим станом компанії, внаслідок фінансування відновлюваної генерації (ВДЕ) з тарифу на передачу. Про це повідомляє ExPro Consulting з посиланням на директора «Енергоспівтовариства» Янеза Копача.

«Зараз «Укренерго» в процесі сертифікації, регулятор надіслав нам попереднє рішення про сертифікацію, і ми повинні дати нашу думку про це. Одне з найголовніших питань яке ми повинні перевірити – це фінансова стійкість оператора системи передачі. Як ми можемо дати позитивну відповідь, найбільш збитковому підприємству України? Це неможливо, це так не працює! Тому не очікуйте цього» – повідомив Копач.

За його словами, Україна має своєрідне рішення, щодо джерела фінансування ВДЕ.

«Я ніде не бачив у світі, щоб це було частиною тарифу на передачу. Мова не про те, щоб теоретично «Укренерго» стало збирачем плати за ВДЕ, як, наприклад, фіскальні служби збирають податки – це не проблема. Мова про те, щоб ця плата ВДЕ не була доходом компанії, та не відображалась у фінансовій звітності «Укренерго», – додав він.

Він також зауважив, що «Укренерго» повинно бути сертифікованим, адже це умова для входу в ENTSO-E, проте збитки компанії у 27,5 млрд грн за 2020 рік, заважають цьому процесу.

«Якщо ви подивитесь новини, хто є найбільш збитковим підприємством? Це «Укренерго», 27,5 млрд грн збитку. Вони вже мають перестати плати заробітні плати співробітникам, їм потрібно оголосити процедуру банкротства. Та це не через регуляторну активність, це через те, що фінансування відновлюваних джерел включено у тариф на передачу», – зауважив директор «Енергоспівтовариства».

Нагадаємо: «Укренерго» пройшло попередню сертифікацію як оператор системи передачі європейського зразка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло