«Енергоатом» уклав з Westinghouse контракт щодо палива на Рівненській АЕС

«Енергоатом» уклав з Westinghouse контракт щодо палива на Рівненській АЕС

Наступним етапом до впровадження палива є його ліцензування відповідно до вимог законодавства України

«Енергоатом» уклав з Westinghouse контракт щодо палива на Рівненській АЕС
фото: energoatom.com.ua

10 червня «Енергоатом» та Westinghouse підписали контракт на розробку і надання ліцензійної документації на паливні збірки ВВЕР-440 для енергоблока №2 Рівненської атомної електростанції – це ще один крок до відмови від російського палива. Про це повідомляється на сайті «Енергоатома».

Очільник національної компанії Петро Котін підкреслив, що ця угода є важливим кроком на шляху диверсифікації джерел постачання ядерного палива на українські атомні станції.

«Уклавши цей контракт, Енергоатом продовжив диверсифікацію та зробив ще один крок для зміцнення безпеки та незалежності енергетичної галузі України», – додав він.

Котін нагадав, що контракт на постачання палива для реакторів ВВЕР-440 Рівненської АЕС розроблявся з урахуванням досвіду співпраці з Westinghouse з диверсифікації поставок для реакторів ВВЕР-1000 та був підписаний 30 вересня 2020 року.

Наступним етапом до впровадження палива для реакторів ВВЕР-440 на українських АЕС є його ліцензування відповідно до вимог законодавства та нормативних документів України.

Планується, що першу дослідну партію паливних збірок (не більше 12 штук) виробництва компанії Westinghouse завантажать в активну зону енергоблока №2 Рівненської АЕС у 2024 році. Загальний обсяг постачання за контрактом передбачає не менше 1056 паливних збірок.

Нагадуємо: Westinghouse Electric Company та НАЕК «Енергоатом» 30 вересня 2020 року підписали контракт щодо постачання ядерного палива для реакторів ВВЕР-440 Рівненської АЕС. До кінця 2021 року енергоблоки на Рівненській АЕС почнуть працювати на паливі американської компанії Westinghouse, таким чином з 15 енергоблоків «Енергоатома» 8 працюватимуть на американському паливі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті