«Велика сімка» ставить амбітну мету - довести частку електромобілів в продажах до 50%

«Велика сімка» ставить амбітну мету - довести частку електромобілів в продажах до 50%

Лідери країн G7 вважають, що цього реально досягти за 10 років

«Велика сімка» ставить амбітну мету - довести частку електромобілів в продажах до 50%
фото Pixaby

Лідери країн G7 активно обговорюють найбільш радикальну трансформацію автомобільного ринку в історії: через 10 років (а краще раніше) більше половини проданих пасажирських автомобілів не повинні працювати на бензині або дизпаливі. Амбіційний план є частиною пакету заходів по боротьбі зі зміною клімату, з'ясувало агентство Bloomberg, на яке посилається The Bell.

Уряди «Великої сімки» будуть прагнути до того, щоб більше половини проданих машин не були оснащені двигунами внутрішнього згоряння. Частка традиційних бензинових і дизельних легкових автомобілів у продажах повинна бути зведена до мінімуму «до 2030 року або раніше», йдеться в документі, з яким ознайомився Bloomberg.

У питанні про жорсткість заходів, стимулів і механізми трансформації думки сторін поки що розходяться.

Зараз йде підготовка документа з висновками до саміту країн G7, який пройде в Корнуоллі в Великобританії 11-13 червня. Заява про взаємні зобов'язання ще не узгоджена. Невідомо, чи погодяться лідери країн – і що особливо важливо, президент США Джо Байден – на настільки радикальну відмову від «шкідливого» транспорту.

Проте, як зазначає агентство, сама постановка мети (відмовитися від ДВС) могла б стати поворотним пунктом в зусиллях зі скорочення як світового споживання нафти, так і викидів парникових газів.

Лідери також візьмуть на себе додаткове фінансування з метою допомоги країнам, що розвиваються, скоротити вуглецеві викиди, пише Bloomberg. Точна сума вкладень та інші деталі поки що невідомі.

За прогнозами Bloomberg New Energy Finance, частка нових електромобілів у продажах досягне 34% від загальносвітового обсягу до 2030 року і 68% до 2040-го при тому припущенні, що уряди більше не будуть створювати політичних стимулів.

Нагадаємо, штат Вашингтон вводить заборону на бензинові автомобілі з 2030 року.

Також стало відомо, що Hyundai скорочує лінійку з двигунами внутрішнього згоряння і інвестує в електромобілі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті