Вітренко вважає, що IPO «Нафтогазу» як материнської групи має низку недоліків

Вітренко вважає, що IPO «Нафтогазу» як материнської групи має низку недоліків

Вітренко зазначив, що IPO окремо «Укргазвидобування» – кращий і зрозуміліший варіант для інвестора

Вітренко вважає, що IPO «Нафтогазу» як материнської групи має низку недоліків
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: УНІАН

Проведення первинної публічної пропозиції (IPO) акцій НАК «Нафтогаз України» як материнської компанії всієї групи «Нафтогазу» має низку недоліків і варто розглянути альтернативи. Про це заявив голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко під час організованого U.S. – Ukraine Business Council вебінару, передає інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».

«Не впевнений, що IPO конгломерату (а НАК – це конгломерат) – найкраща ідея», – сказав він.

За словами Вітренка, можливо, IPO окремо «Укргазвидобування» буде кращим та зрозумілішим варіантом для інвестора. Водночас продаж усього «Нафтогазу» буде пов'язаний з дисконтом. Він додав, що можливими є варіанти окремих вертикально інтегрованих нафтової та газової компанії, компанії в теплопостачанні. Тема таких «плаваючих» конгломератів дискутується на рівні наглядової ради.

На думку Вітренка, окрім IPO, варто розглядати й опцію залучення стратегічного інвестора та загалом відштовхуватися від активу в питанні способу та часу можливого продажу. При цьому, різні активи компанії можуть мати різну швидкість підготовки до залучення інвестора. Він наголосив, що у будь-якому разі рішення про готовність до IPO всієї компанії належить виключно уряду.

Нагадаємо: колишній очільник «Нафтогазу» Андрій Коболєв заявляв про можливість виходу компанії на IPO до 2023 року. Тоді він говорив про публічний продаж акцій всієї групи – або на фондовій біржі Лондона, або Нью-Йорка.

У жовтні 2020 року Кабмін затвердив постанову, яка передбачає підготовку до первинного публічного розміщення (IPO) міноритарного пакета на одній із провідних міжнародних бірж.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло