У Греції тисячі людей протестують на вулицях проти переходу на 4-денний робочий тиждень

У Греції тисячі людей протестують на вулицях проти переходу на 4-денний робочий тиждень

Через страйк в країні зупинився громадський транспорт, а кораблі і пороми залишилися в портах

У Греції тисячі людей протестують на вулицях проти переходу на 4-денний робочий тиждень
фото Shutterstock

У Греції тисячі людей вийшли на вулиці, виступаючи проти урядової реформи трудового законодавства, пише Forbes з посиланням на Reuters.

Прем'єр-міністр Кіріакос Міцотакіс запропонував зміни, які передбачають перехід на гнучкий графік роботи. В рамках реформи пропонується збільшити тривалість робочого дня, але при цьому скоротити кількість робочих днів на тиждень і збільшити тривалість вихідних.

Міністр праці Костіс Хатцідакіс зазначив, що новий законопроект дозволить працівникам перейти на більш гнучкі графіки, але при цьому максимальна кількість робочих годин на тиждень не буде перевищувати 40.

Профспілки побоюються, що спірна частина законопроекту, в якій прописана можливість збільшити тривалість одного робочого дня з 8 до 10 годин за рахунок скорочення робочих годин в інший день, призведе до того, що роботодавці стануть експлуатувати своїх співробітників, пише Reuters.

При цьому в законопроекті йдеться, що зміни дозволять грекам більш гнучко вибудовувати свій графік і допоможуть уникнути експлуатації та неоплачуваної понаднормової роботи.

Через страйк, організований найбільшими профспілками Греції, в країні зупинився громадський транспорт, а кораблі та пороми залишилися в портах, пише Bloomberg. Очікується, що до протестів приєднаються також лікарі, вчителі й співробітники судів. За оцінкою Reuters, біля будівлі парламенту на мітинг зібралися близько 10 000 осіб.

Bloomberg відзначає, що в Греції найвищий рівень безробіття в Європі. Наступного тижня законопроект буде винесений на голосування в парламент.

Нагадаємо, в Іспанії проведуть трирічний експеримент з 4-денним робочим тижнем.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті