«Нафтогаз» розглядає створення субхолдингу з теплопостачання

«Нафтогаз» розглядає створення субхолдингу з теплопостачання

Напрям містити три складові: виробництво біометану, енергоефективність і теплопостачання

«Нафтогаз» розглядає створення субхолдингу з теплопостачання
Фото: Соколовська Інна/УНІАН

НАК «Нафтогаз» розглядає модель створення субхолдингу з теплопостачання, а також вивчає можливості для залучення інвестицій у цей сектор. Про це заявив голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко під час організованого U.S. – Ukraine Business Council вебінару.

«Ми будемо шукати або ми будемо розширювати нашу теплову сторону бізнесу, можливо, розвиваючи в окремий субхолдинг. Має бути підвищено енергоефективність районного опалення, починаючи з індивідуальних теплопунктів і завершуючи перемиканням на біометан», – сказав очільник «Нафтогазу»

Вітренко уточнив, що напрям містити три складові: виробництво біометану (BMS production), енергоефективність і теплопостачання (ТКЕ і ТЕЦ).

Раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів України доручив низці міністерств спільно з НАК «Нафтогаз» реструктурувати борги підприємств теплокомуненерго (ТКЕ), задіяних у виконанні спецобов'язків з теплопостачання, врегулювати судові спори стосовно боржників, а також забезпечити суб'єктів ТКЕ газом.

Кабмін не продовжив після 20 травня 2021 року спеціальні обов'язки з продажу природного газу виробникам теплової енергії, покладені на НАК «Нафтогаз України».

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, цей крок дасть змогу місцевій владі взяти відповідальність перед людьми за тарифи на тепло і гарячу воду. Водночас неефективність менеджерів комунальних підприємств більше не покриватиметься фіксованою ціною на газ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті