Після другої дози Pfizer і Moderna зафіксували більше випадків запалення серця, ніж очікувалось

Після другої дози Pfizer і Moderna зафіксували більше випадків запалення серця, ніж очікувалось

Більше половини випадків припало на людей у віці від 12 до 24 років, в основному чоловічої статі

Після другої дози Pfizer і Moderna зафіксували більше випадків запалення серця, ніж очікувалось
фото www.flickr.com/photos/quintanomedia/51001547862

За даними Центрів США по контролю і профілактиці захворювань (CDC), після другої дози щеплення мРНК-вакцинами проти COVID-19 від компаній Pfizer-BioNTech і Moderna була зафіксована більше кількість випадків міокардиту серед молоді, ніж очікувалося.

Як повідомляє Reuters, регулятор заявив, що все ще оцінює ризик, пов'язаний з цим захворюванням, і ще не дійшов висновку, що існує причинно-наслідковий зв'язок між вакцинами і випадками міокардиту або перикардиту.

За даними CDC, хоча деяким пацієнтам потрібна була госпіталізація, більшість з них повністю позбулися симптомів.

Більше половини випадків, зареєстрованих в Системі звітності про побічні ефекти вакцин США (VAERS) після того, як люди отримали другу дозу вакцини Pfizer-BioNTech або Moderna, припадали на людей у віці від 12 до 24 років. На ці вікові групи припадало менш як 9% введених доз.

«У нас явно є дисбаланс», – сказав доктор Том Сімабукуро, заступник директора Управління безпеки імунізації CDC. За його словами, переважна більшість випадків відбулася протягом тижня після вакцинації.

За даними VAERS, у осіб у віці від 16 до 24 років після введення другої дози вакцини було зареєстровано 283 випадки запалення серця. Експерти очікували від 10 до 102 випадків для цього вікового діапазону на тлі фонової захворюваності населення США.

Сімабукуро сказав, що серед зареєстрованих випадків запалення серця переважали чоловіки в молодших вікових групах.

Згідно з даними VAERS, середній вік пацієнтів, у яких виникло запалення після другої дози вакцини, становив 24 роки. Трохи менше ніж 80% випадків вони спостерігались у чоловіків.

Pfizer заявила, що підтримує оцінку CDC випадків запалення серця, зазначивши, що «кількість повідомлень невелика, враховуючи кількість введених доз».

Близько 130 млн осіб в США отримали обидві дози однієї з мРНК-вакцин.

«Важливо розуміти, що ретельна оцінка звітів триває, і не було зроблено жодних висновків про те, що вакцини проти мРНК COVID-19 викликають міокардит або перикардит», – йдеться в заяві компанії.

Moderna повідомила, що також не встановила причинно-наслідковий зв'язок з цим захворюванням і вакциною. Компанія заявила, що активно працює з органами охорони здоров'я і регулюючими органами для подальшої оцінки цієї проблеми.

Нагадаємо: на початку цього місяця Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю заявило, що виявлена невелика кількість випадків запалення серця, що спостерігається в основному у молодих чоловіків, які отримали вакцину проти COVID-19 компанії Pfizer, ймовірно, пов'язана з їх вакцинацією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті