Кадрові зміни у «Нафтогазі» не відповідали західним стандартам – Вітренко

Кадрові зміни у «Нафтогазі» не відповідали західним стандартам – Вітренко

Зараз немає жодних питань щодо їхньої законності

Кадрові зміни у «Нафтогазі» не відповідали західним стандартам – Вітренко
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: УНІАН

Кадрові зміни у НАК «Нафтогаз України» наприкінці квітня не відповідали західним стандартам та принципам корпоративного управління Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Про це заявив голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«У них (американської сторони – Mind) було певне розчарування, якісь суттєві питання, напевно, до уряду про те, як це було зроблено. Зараз немає жодних питань щодо їхньої (кадрових змін – Mind) законності. І зараз справді стає зрозуміло, що ці дії мали добрі наміри, хоча й не відповідали принципам (корпоративного управління – Mind) ОЕСР і певним західним стандартам», – сказав очільник «Нафтогазу».

Він додав, що вся ситуація навколо «Нафтогазу» в певний момент перестала відповідати вимогам ОЕСР.

«Це був ланцюжок емоційних реакцій обох сторін на проблему, якої б не було або яку можна було б вирішити, якби реформа корпоративного управління була здійснена у повній відповідності з цими принципами ОЕСР», – пояснив Вітренко.

На його думку, ситуацію з «Нафтогазом» потрібно розглядати в ширшому контексті. А кадрові зміни в компанії викликали таке обурення на Заході, оскільки «вони просто вдарили по болючому місці».

Він додав, що вже триває дискусія про незалежність інших важливих інституцій в Україні та її вплив на ефективність боротьби з корупцією, податкову та юридичну реформу у Національному банку, Національному антикорупційному бюро тощо.

«Тобто цей нерв був, як кажуть, уже оголений», – підсумував Вітренко.

Нагадаємо: 28 квітня Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК «Нафтогаз України» та призначив на його місце колишнього в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка.

Пізніше всі члени наглядової ради «Нафтогазу» подали письмові повідомлення про дострокове припинення своїх повноважень. Кабмін запропонував їм залишитися на своїх посадах на період проведення нового конкурсу та обрання нових незалежних членів.

Згодом Кабмін подовжив на рік контракти з п'ятьма членами наглядової ради «Нафтогазу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті