Україна втратила близько 20% інвестицій NEFCO через бюрократію в реалізації енергоефективних проєктів

Україна втратила близько 20% інвестицій NEFCO через бюрократію в реалізації енергоефективних проєктів

Втрати від нереалізованих проєктів становлять близько 35 млн євро

Україна втратила близько 20% інвестицій NEFCO через бюрократію в реалізації енергоефективних проєктів
Фото: depositphotos.com

Україна втратила близько 20% інвестицій Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO) через бюрократію під час реалізації енергоефективних проєктів. Про це повідомила головна інвестиційна радниця NEFCO в Україні Юлія Шевчук під час 12 Європейсько-українського енергетичного дня, передає «Інтерфакс-Україна».

За її словами, протягом останніх трьох років компанія скасувала енергоефективні проєкти у 18 українських містах через бюрократичні перепони, що становить приблизно 20% інвестицій організації. Втрати від нереалізованих проєктів становлять близько 35 млн євро.

Вона додала, що окрім цих проєктів, скасували також значний обсяг технічної допомоги, тобто грантів, коштом яких фінансувалася підготовка проєктів, зокрема витрачених на бізнес-плани та техніко-економічне обґрунтування.

Відповідно, не вдалося досягти й запланованого рівня економії від імплементації скасованих проєктів, що складає близько 160 млн грн на рік від скорочення споживання енергії, води та інших природних ресурсів.

Серед причин такої кількості нереалізованих проєктів Шевчук назвала політичну непослідовність місцевої влади, відсутність кваліфікованих кадрів на місцях, небажання працювати за міжнародними процедурами закупівель, а також нестачу кваліфікованих підрядників для реалізації проєктів у сфері енергоефективності.

Раніше NEFCO повідомила, що припиняє інвестування у нові проєкти в секторі відновлюваної енергетики в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло