Одним із варіантів зменшення впливу Коломойського на «Укрнафту» є розділення його активів – Вітренко

Одним із варіантів зменшення впливу Коломойського на «Укрнафту» є розділення його активів – Вітренко

Вітренко вважає, що уряд зобов’язаний забезпечити існування належного ринку без впливу олігархів

Одним із варіантів зменшення впливу Коломойського на «Укрнафту» є розділення його активів – Вітренко
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: УНІАН

Керівництво НАК «Нафтогаз України» обговорювало з представниками уряду США роль українських олігархів Дмитра Фірташа та Ігоря Коломойського на українському енергетичному ринку. Про це повідомив голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко в інтерв'ю «Радіо Свобода».

«Імена Фірташа й Ігоря Коломойського часто згадуються під час наших дискусій з американським урядом. Цього ми разу також згадали про те, що ця ситуація з компаніями Фірташа є неприйнятною. Тому ми над цим працюємо», – розповів Вітренко.

Він додав, що одним із варіантів зменшення впливу Коломойського на «Укрнафту» є розділення його активів та побудова вертикально інтегрованої компанії з рештою активів, які контролюватиме держава. За його словами, у такий спосіб держава конкуруватиме з активами, що залишаться в Коломойського.

«Але інколи в таких галузях промисловості потрібен певний масштаб. Тому альтернативою було б об’єднання цих активів, але тоді потрібно переконатися, що в цій об’єднаній структурі уряд матиме повний контроль, і Коломойський буде просто пасивним акціонером. Або ж ми залучимо якогось міжнародного авторитетного інвестора, і таким чином ми маргіналізуємо Коломойського», – зазначив очільник «Нафтогазу».

Він пояснив, що головна ідея полягає в тому, що уряд не може дозволити Коломойському відігравати таку роль на ринку нафти й нафтових продуктів.

«Уряд зобов’язаний забезпечити, щоб у нас був належний ринок без зловмисного впливу будь-яких олігархів», – підсумував Вітренко.

Раніше Вітренко запропонував розглянути об'єднання «Укрнафти» та «Укртатнафти».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло