Зеленський підписав закон про нові правила кредитування мешканців зони ООС

Зеленський підписав закон про нові правила кредитування мешканців зони ООС

Закон скасовує заборону нараховувати пеню за кредитами, оформленими після 1 травня цього року

Зеленський підписав закон про нові правила кредитування мешканців зони ООС
Володимир Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який скасовує заборону нараховувати пені та штрафи на основну суму заборгованості за кредитами, які брали після 1 травня 2021 року громадяни України, котрі проживають на території Операції об'єднаних сил (ООС), окрім окремо визначених населених пунктів. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента (ОП).

Також такі положення застосовуються до договорів, укладених після 1 травня або до яких після цієї дати за погодженням сторін вносили зміни щодо продовження строків, зменшення розміру відсотків і штрафів.

«Тобто українці, які проживають у зоні проведення АТО/ООС і мають заборгованість за кредитами, взятими до травня цього року, і надалі мають право не платити пеню та штрафи на основну суму заборгованості», – йдеться у повідомленні.

Згідно з документом, скасовується заборона на звернення стягнення на заставне майно за кредитами, оформленими після травня цього року під заставу нерухомості, яка належить громадянам і представникам малого й середнього бізнесу та розташована в зоні проведення АТО/ООС.

Таким чином заборона виселяти громадян із житлових будинків, переданих в іпотеку за чинними кредитними договорами, навіть на підставі судового рішення про звернення стягнення на об’єкт іпотеки, діятиме й надалі.

«Це гарантує збереження прав для людей, які мали або мають складне фінансове становище через проведення АТО/ООС, але водночас спростить доступ громадянам, котрі володіють нерухомістю в Луганській, Донецькій та частині Харківської області, до банківського кредитування, зокрема державних програм «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступна іпотека 7%» на рівних умовах з усіма громадянами України», – пояснили в ОП.

Нагадаємо: обсяги виданих іпотечних кредитів у І кварталі зросли вдвічі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті