Виробник суперкарів по $3 млн Koenigsegg експериментує з вулканічним паливом

Виробник суперкарів по $3 млн Koenigsegg експериментує з вулканічним паливом

Шведська компанія бачить своє майбутнє в екологічності

Виробник суперкарів по $3 млн Koenigsegg експериментує з вулканічним паливом
фото www.flickr.com/photos/10054180@N04/810648950

Гіперкари з ціною в $3 млн зазвичай не є синонімом екологічної стійкості. Крістіан фон Кенігсегг, засновник і виконавчий директор Koenigsegg Automotive, хоче це змінити.

Як повідомляє Bloomberg, шведська компанія експериментує з акумуляторними батареями надвисокої напруги і біопаливом, використовуючи викиди вулканів, для створення екологічно «нешкідливих» і потенційно навіть вуглецево-нейтральних автомобілів без шкоди для продуктивності.

Заснована в 1994 році, Koenigsegg поступово збільшила випуск своїх автомобілів приблизно до 35 одиниць на рік. Компанія займається продажем автівок для надбагатих людей, які прагнуть передових технологій та ексклюзивності.

Koenigsegg запланував подвоїти виробничу площу протягом двох-трьох років і розширити виробничі потужності до тисяч автомобілів на рік.

«Ми не зациклюємося на традиційній технології спалювання. Технології, які ми розробляємо, дійсно наступного покоління, що перевершують все, що я бачив на ринку, а також електрифікація наступного покоління, і об'єднання цих технологій цікавим способом, щоб зробити наш продукт популярним», – розповів Кенігсегг.

В березні минулого року Koenigsegg показала свій суперкар Koenigsegg Gemera, який розвиває швидкість до 400 км/год. Від нуля до сотні «гібрид» розганяється за 1,9 сек. Двигун цього авто може працювати майже на будь-якому рідкому паливі. В Koenigsegg запевнили, що двигун споживає навіть особливий спирт, який в Ісландії добувають з вулканічних газів, і тому він називається «вулканол». Він відрізняється повною відсутністю в ньому CO2 і, отже, незвично чистими продуктами згоряння.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті