Україна не використала понад $7 млрд інвестицій – Любченко

Україна не використала понад $7 млрд інвестицій – Любченко

Торік в економіку України було залучено близько 420 млрд грн капітальних інвестицій

Україна не використала понад $7 млрд інвестицій – Любченко
Фото: Кузьмін Олександр/УНІАН

Україна не використала понад $7 млрд інвестиційних ресурсів на соціальні, екологічні проєкти від Світового банку, ЄБРР та інших міжнародних донорів. Про це сказав перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки Олексій Любченко під час Всеукраїнського форуму «Україна-30. Економіка без олігархів».

«Ми більш як $7 млрд не використали інвестиційних ресурсів на соціальні, екологічні проєкти від Світового банку, ЄБРР на 1 травня. І це в країні, де кажуть, що немає інвестицій», – сказав Любченко.

Міністр заявив, що Україна має можливості для того, щоб забезпечити високі темпи економічного зростання

«І все це не мрія. Це не мрія тому, що коли є бачення і до нього додається дія, то таке бачення втілюється в життя. Ми маємо результат. Ми сьогодні маємо високодиверсифіковане виробництво. В нашій економіці представлені всі види діяльності. Ми навіть не уявляємо до кінця, як з такою диверсифікацією системи важко обирати локомотиви зростання. Президент України задав надзвичайно потужний темп економічних змін. Власне представлена стратегія почала реалізовуватися. Ми маємо вперше трирічний прогноз соціально-економічного розвитку, трирічну бюджетну декларацію, в якій істотним моментом є те, що держава показала, що вона буде зменшувати витрати уряду у перерозподілу валового внутрішнього продукту. Зараз готується програма дій уряду, яка буде подана до 1 липня до парламенту. Це якраз імплементація тих стратегічних завдань, які визначенні в Національній економічній стратегії», – додав Любченко.

Нагадаємо: за 2020 рік в економіку України було залучено 419,84 млрд грн капітальних інвестицій, що на 28,2% менше, ніж за 2019 рік.

Раніше повідомлялося, що Україна втратила близько 20% інвестицій NEFCO через бюрократію в реалізації енергоефективних проєктів.

Втрати від нереалізованих проєктів становлять близько 35 млн євро

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті