У житловий масив на території держпідприємства «Пуща-Водиця» буде інвестовано близько 6 млрд грн – гендиректор Stolitsa Group

У житловий масив на території держпідприємства «Пуща-Водиця» буде інвестовано близько 6 млрд грн – гендиректор Stolitsa Group

Проєктом ДПТ передбачена багатоквартирна забудова двосекційними та точковими будинками

У житловий масив на території держпідприємства «Пуща-Водиця» буде інвестовано близько 6 млрд грн – гендиректор Stolitsa Group
фото: epravda.com.ua

Київська міськрада більшістю голосів схвалила детальний план території (ДПТ) на Мінському масиві в Оболонському районі столиці загальною площею 94,45 га, житловий масив на третині цієї ділянки побудує Stolitsa Group. Про це повідомляє «Інтерфакс».

«Проєктування житлового масиву здійснюється тільки на територіях ділянок непрацюючого тепличного господарства ДП «Науково-дослідний виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця» (сільськогосподарського призначення)», – повідомив гендиректор Stolitsa Group Едуард Соколовський.

Згідно з даними кадастру, територія, де буде зведено новий житловий масив, належить державному підприємству «Пуща-Водиця».

«Вона є і залишиться у державній власності. Держпідприємству, в рамках укладених раніше інвестиційних договорів, буде переданий визначений у договорі відсоток від комерційних площ об'єктів після завершення будівництва і введення будинків в експлуатацію», – повідомив Соколовський.

«Потенційний дохід держави від реалізації цієї нерухомості складе близько пів мільярда гривень. В цілому реалізація цього масштабного інвестиційного проєкту здатна забезпечити тільки пряме збільшення ВВП держави на 6 млрд грн», – зазначив Соколовський.

Проєктом ДПТ передбачена багатоквартирна забудова двосекційними та точковими будинками.

«На етапі концептуальних рішень розглядалися різні типи забудови. Будівництво 21-26-поверхових будинків дозволить збільшити площу прибудинкової території та спроєктувати видові квартири з орієнтацією на парк і озеро», – пояснив Соколовський.

Гендиректор Stolitsa Group зазначив, що показник граничної щільності населення складе 465 осіб/Га і знаходиться в нижньому діапазоні відповідності ДБН Б.2.2-12: 2019 «Планування та забудова населених пунктів», де для великих і найбільших міст щільність регламентується від 450 до 540 осіб/Га.

Проєктом житлового масиву передбачено будівництво об'єктів соціальної інфраструктури, зокрема, три дитсадки: два вбудовано-прибудованих на 80 і 100 місць відповідно, і один окремий на 240 місць. Крім того, буде об'єднаний комплекс, школа + установа профосвіти, розрахований в цілому на 1500 учнів.

«Для цього відведено близько 4,48 га, що складе близько 14% загальної території житлового кварталу», – повідомив Соколовський.

Планується будівництво багатоповерхових наземних і напівзаглиблених гаражів на 2970 машиномісць, а також відкритих стоянок на 1134 машиномісць.

За словами Соколовського, концепція благоустрою житлової забудови передбачає створення пішохідної озелененою алеї, майданчиків для відпочинку на прибудинкових територіях, дитячих майданчиків тощо. Крім того, на межі житлової території й парку буде зона спортивних майданчиків.

За його даними, інші ділянки, що увійшли в межі ДПТ (вул. Ю. Кондратюка, М.Майорова, північний та західний кордону лісу) не були надані в користування – це ділянки, де розміщуються інженерні споруди та парк «Берізка-Шевченко».

«Проєкт спрямований не на ущільнення існуючої забудови, а на ревіталізацію покинутої агропромислової території. Мікрорайон матиме власний сквер, а також лісопарк площею 32 га, яким будуть користуватися жителі довколишніх будинків й інших районів міста», – повідомив Соколовський.

За його словами, в цілому 54% території ДПТ відведено під зелені зони, що в три рази перевищує нормативний показник.

«Для міста це (новий житловий масив) додаткові інвестиції. У розвиток території, яка зараз забудовується під брендом «Варшавський», ми інвестували 1,5 млрд грн тільки в транспортну та інженерну інфраструктуру. Нові дороги, нові мережі, благоустрій території значно збільшили інвестиційну вартість цих та прилеглих територій», – навів приклад Соколовський.

Експерт переконаний, що прийняття ДПТ – це шлях до подальшого розвитку столиці, що сприяє поліпшенню інвестиційного клімату та залучення коштів.

«Хоча існує багато питань, які ще потрібно вирішити, щоб все відбувалося прозоро, і проєкт був дійсно привабливим для інвесторів», – повідомив Соколовський.

Нагадаємо: Фонд державного майна звернувся до мера Києва Віталія Кличка з проханням відкласти розгляд питання затвердження Детального плану території Мінського масиву до ухвалення з цього приводу рішень судовими та правоохоронними органами. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті