Борги підприємств Міноборони перетнули позначку в 715 млн грн

Борги підприємств Міноборони перетнули позначку в 715 млн грн

Серед найбільших боржників підприємства торгівлі, лісгоспи та готелі

Борги підприємств Міноборони перетнули позначку в 715 млн грн
Фото: mil.gov.ua

Загальна кредиторська заборгованість державних підприємств, якими управляє Міністерство оборони України, у 2020 році сягнула позначки в 715,6 млн грн. Про це повідомляє «Марлін» з посиланням на лист Міноборони щодо ефективності управління власними державними підприємствами.

Серед найбільших боржників підприємства торгівлі, лісгоспи та готелі. Зокрема, концерн «Військторгсервіс», який надає послуги харчування, на кінець минулого року мав боргів на суму понад 80 млн грн;  Івано-Франківський ліспромкомбінат заборгував 48 млн грн; а готель «Козацький», що знаходиться на Майдані Незалежності в Києві, має боргів на понад 10 млн грн.

При цьому дебіторська заборгованість, тобто борги контрагентів перед підприємствами Міноборони за поставлені товари, роботи чи послуги, складає 199,5 млн грн. 

Загалом Міноборони підпорядковано 111 держпідприємств. Однак, міністерство змогло зібрати повноцінні фінансові звіти за минулий рік лише зі 65 державних підприємств. Адже офіційно 40 підприємств перебувають у стані реорганізації або ліквідації.

З тих підприємств, що надали звітність, прибуток отримали 38  підприємств на суму 14,4 млн грн. Серед найбільш прибуткових: 

  • ДП «Чернігівський військовий лісгосп» – 3 млн грн;
  • ДП «Монтажник-Україна» – 603 000 грн;
  • ДП «Науковий центр» – 312 000 грн;
  • ДП «Центральний проєктний інститут» – 238 000 грн;

Збиток отримали 25 підприємств на суму 47,4 млн грн. Серед найбільш збиткових – Готель «Козацький» – 12,2 млн грн та концерн «Військторгсервіс» – 3,9 млн грн.

У листі щодо ефективності управління державними компаніями, перерахували наступні причини збитковості:

  • Запровадження карантину;
  • Відсутність замовлень;
  • Нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податків;
  • Неліквідність основних фондів;
  • Прострочені заборгованості;
  • Зростання цін на матеріальні ресурси та енергоносії;

У Міноборони також надали інформацію, яких саме управлінських дій вживають, аби зупинити негативну тенденцію на власних держпідприємства. У відомстві повідомили, що створили постійну комісію з питань нагляду та координації підприємств. 

Раніше повідомлялося, що готелі Міноборони роками занепадають та працюють у збиток, але відомство відмовляється їх передавати на приватизацію.

Нагадаємо: річні збитки підприємств Міноборони сягнули 22 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті