Експрезидент Франції Саркозі знову постав перед судом

Експрезидент Франції Саркозі знову постав перед судом

Його обвинувачують в надмірних витратах і незаконному фінансуванні президентської кампанії у 2012 році

Експрезидент Франції Саркозі знову постав перед судом
Ніколя Саркозі
фото www.flickr.com/photos/ump-photos/6902836893

Трохи більше 3 місяців після того, як його визнали винним у корупції, експрезидент Франції Ніколя Саркозі постав перед судом в іншій справі. Як повідомляє The Guardian, він звинувачується в надмірних витратах і незаконному фінансуванні його президентської кампанії у 2012 році, коли він програв Франсуа Олланду.

Саркозі звинувачують у тому, що він витратив на президентську гонку майже вдвічі більше встановленої законом суми – 22,5 млн євро.

Паризький суд, який розглядає справу, намагається встановити, чи знав він про систему фальшивих рахунків, яка повинна була покрити перевитрати.

У суді Саркозі відкинув звинувачення і заявив, що не брав участі в організаційних і матеріально-технічних деталях, тому що на той момент він був чинним президентом і мав інші пріоритети.

За словами слідчого судді, загальна вартість кампанії Саркозі у 2012 році склала 42,8 млн євро. Однак слідство ще не встановило остаточно, чи брав Саркозі активну участь в процесі або чи сам наказав зробити ці шахрайські дії.

Ще 12 осіб і компанія, яка організувала його кампанію, були звинувачені в підробці документів, зловживанні довірою, шахрайство і співучасті в незаконному фінансуванні.

Судовий процес триватиме до 22 червня, вирок буде винесений пізніше.

Нагадаємо: в березні цього року суд визнав Саркозі винним у корупції та торгівлі впливом і засудив до трьох років в'язниці – один рік реального ув'язнення, ще два – умовно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті