НКРЕКП збільшила прайс-кепи на РДН та ВДР в ОЕС України

НКРЕКП збільшила прайс-кепи на РДН та ВДР в ОЕС України

Нові прайс-кепи діятимуть з 18 червня

НКРЕКП збільшила прайс-кепи на РДН та ВДР в ОЕС України
фото: ukrinform.ua

НКРЕКП підвищила максимальні граничні ціни на ринку «на добу наперед» (РДН) та внутрішньодобовому ринку електричної енергії (ВДР) в торговій зоні Об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України, на «денні» години (07:00-23:00) – до 2655,99 грн/МВт-год, на «нічні» години (23:00-07:00) – до 1243,71 грн/МВт-год. Нові прайс-кепи діятимуть з 18 червня. Про це повідомляє ExPro Consulting.

«З 18 червня 2021 року в Об’єднаній енергетичній системі України на ринку «на добу наперед» і внутрішньодобовому ринку діятиме новий максимальний рівень граничних цін: вдень – 2 655,99 грн/МВт-год (без ПДВ), вночі – 1 243,71 грн/МВт·год (без ПДВ)», – йдеться в повідомленні «Оператора ринку».

До відповідного рішення НКРЕКП, на РДН та ВДР в ОЕС України діяли прайс-кепи на «денні» та «нічні» години – 2048,23 грн/МВт-год та 1228,94 грн/МВт-год відповідно. В Бурштинському Острові граничні ціни не змінились.

Як раніше повідомлялося, НКРЕКП 2 червня застерегла трейдерів та постачальників електроенергії від торгових операцій в результаті яких формується від’ємне сальдо, тобто торгівлі такими обсягами електроенергії, які не мають підтвердженого походження (виробництва або імпорту); також регулятор запровадив санкції для компаній, які будуть формувати від’ємне сальдо, – виключення з ринку двосторонніх договорів на 7 або 30 днів (за повторне порушення). Під час засідання 2 червня Валерій Тарасюк, Голова НКРЕКП, зазначив, що підвищення прайс-кепів – це ринковий механізм для врегулювання проблем на ринку.

Нагадаємо: НКРЕКП підвищила тариф для постачальника «останньої надії» на 70% у III кварталі. Тариф зросте до 613,16 грн за МВт/год без ПДВ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті