ОНОВЛЕНО: Голова Наглядової ради «Нафтогазу» ініціювала звільнення Вітренка через припис голови НАЗК

ОНОВЛЕНО: Голова Наглядової ради «Нафтогазу» ініціювала звільнення Вітренка через припис голови НАЗК

Вітренко відмовився добровільно складати повноваження

ОНОВЛЕНО: Голова Наглядової ради «Нафтогазу» ініціювала звільнення Вітренка через припис голови НАЗК
Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Клер Споттісвуд, голова Наглядової ради НАК «Нафтогаз України» ініціювала відсторонення голови правління Юрія Вітренка через припис голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександра Новікова. Про це повідомляє ZN.UA, в розпорядженні якого опинилася відповідна заява.

«Ураховуючи власні фідуціарні обов’язки, голова Наглядової ради негайно обговорила ситуацію, що склалася, з акціонером – Урядом України. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом з Міністром юстиції взяли участь в обговоренні від імені Кабінету Міністрів України. Прем’єр-міністр України зобов’язався прийняти остаточне рішення, у тому числі вирішити питання щодо припинення строку дії контракту з Юрієм Вітренком, як вимагається, протягом 10 робочих днів, починаючи з 15 червня 2021», – йдеться в заяві.

У заяві сказано, що сам Вітренко відмовився добровільно складати повноваження. Споттісвуд буде скликати позачергове засідання, аби обговорити ситуацію.

«З метою забезпечення дотримання найвищих стандартів належного корпоративного врядування, я вважаю, що таке відсторонення відповідає інтересам «Нафтогазу» та України», – йдеться в заяві.

Доповнено:

«Нафтогаз» у своєму пресрелізі повідомив, що голова НАЗК Олександр Новіков у інтерв’ю для «Української правди» прокоментував припис таким чином: «Ми не встановили жодного конфлікту інтересів у діяльності Юрія Вітренка. Але, на жаль, закон забороняє особі, яка ухвалювала рішення щодо підприємства, керувати ним впродовж року після звільнення».

На думку юридичного департаменту НАК «Нафтогаз України», припис є необґрунтованим та не відповідає вимогам законодавчих актів.

Також юристи Нафтогазу звертають увагу, що виконання однієї з вимог припису (скасувати пункт 9 розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.04.2021 №370-р.) призведе до скасування рішення загальних зборів Компанії про уповноваження Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на підписання цивільно-правових договорів із членами наглядової ради.

Згідно з повідомленням Kyiv Post, досі відсутня інформація, яка офіційно підтверджує підтримку всієї наглядової ради позиції Клер Споттісвуд.

Відповідно до Кодексу етики НАК, якщо заяву не було погоджено всією наглядовою радою, то ситуація вимагає внутрішнього розслідування, наскільки думка Споттісвуд відповідає загальній позиції ради. Якщо заяву Споттісвуд не було затверджено, то їй можуть винести недовіру через грубе порушення правил корпоративного управління.

Нагадаємо: 15 червня голова НАЗК оприлюднив припис, у якому йдеться про те, що розпорядження Кабінету міністрів про призначення колишнього в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка на посаду голови правління НАК «Нафтогаз України» та контракт з ним мають скасувати як незаконні.

Міністерство юстиції повідомило, що припис НАЗК найближчим часом буде оскаржено до суду. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло