Чехія відмовилася співпрацювати з Росією і Китаєм при розширенні АЕС «Дуковани»
Планується будівництво двох нових енергоблоків на АЕС «Дуковани» потужністю по 1200 МВт

Чехія не зможе прийняти пропозиції Росії і Китаю для розширення АЕС «Дуковани», відповідне рішення в середу прийняла Палата депутатів, повідомляє чеське інформагентство CTK, на яке посилається Інтерфакс.
За даними агентства, використовувати технології можна тільки від постачальників з країн, що приєдналися до міжнародної угоди про держзакупівлі для будівництва. Росія і Китай не входять в перелік цих країн.
Віце-прем'єр і глава Мінпромторгу Чехії Карел Гавлічек погодився з цією поправкою.
Як повідомлялося, в квітні влада Чехії оголосила про рішення виключити «Росатом» з тендеру на розширення АЕС «Дуковани» на тлі політичного скандалу. За даними агентства Bloomberg, рішення озвучив Гавлічек.
«Росатом» тоді назвав це рішення неринковим, зазначивши, що «мирний атом» повинен бути поза політикою.
У березні 2021 року Elektrarna Dukovany II, a.s. (EDU-II, входить в чеську енергокомпанію CEZ Group) отримала дозвіл державного управління з ядерної безпеки Чехії на розміщення нової АЕС в муніципалітеті Дуковани. Після отримання дозволу на розміщення блоків АЕС мало бути оголошення тендеру з вибору підрядника.
Заявка на розширення АЕС «Дуковани» була направлена регулятору в березні 2020 року. Предметом заявки є будівництво двох нових енергоблоків на АЕС «Дуковани» потужністю по 1200 МВт, повідомляла тоді CEZ.
ГК «Росатом» не раз заявляла про плани брати участь у тендерах Чехії на будівництво АЕС.
У листопаді 2016 року структура «Росатома» – «РуСат Оверсіз» – повідомила, що держкорпорація передала Мінпромторгу Чехії і CEZ Group пакет документів про потенційну участь в проекті будівництва нових блоків АЕС.
Перед цим, наприкінці жовтня, концерн «Росенергоатом» повідомив, що Чехія вивчає пропозицію «Росатома» про будівництво на території країни нових енергоблоків замість АЕС «Дуковани».
У Чехії діють дві атомні станції: АЕС «Дуковани» (4 енергоблоки з реакторами ВВЕР-440) і АЕС «Темелін» (2 блоки ВВЕР-1000), побудовані за радянськими проектами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].