Кабмін завершив формування нормативно-правової бази, необхідної для запуску ринку землі

Кабмін завершив формування нормативно-правової бази, необхідної для запуску ринку землі

Уряд затвердив порядок перевірки щодо покупця землі з боку нотаріусів

Кабмін завершив формування нормативно-правової бази, необхідної для запуску ринку землі
Фото: УНІАН

Кабінет міністрів затвердив порядок перевірки щодо покупця землі з боку нотаріусів, зокрема перевірки щодо наявної у покупця землі, для запобігання перевищення встановлених лімітів. Таким чином уряд фактично завершив формування базової нормативно-правової бази для запуску ринку землі 1 липня 2021 року. Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

«Без цієї постанови було б неможливо повноцінно з 1 липня запустити роботу ринку землі. Тепер уряд фактично завершив формування базової нормативно-правової бази для цього. Українці зможуть у конституційний спосіб реалізовувати своє право на вільне розпоряджання своєю власністю», – зазначив міністр агрополітики Роман Лещенко.

Затверджений порядок містить чітку послідовність дій нотаріуса щодо перевірки покупців земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Зокрема, вона включатиме:

  • встановлення особи набувача;
  • кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи;
  • перевірку застосовування санкцій;
  • перевірку віднесення набувача до переліку осіб, пов’язаних із провадженням терористичної діяльності;
  • визначення загальної площі земельних ділянок сільгосппризначення, які є у власності набувача.

Для перевірки використовуватимуть дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Здійснюватиме її орган, який реалізує державний контроль за використанням та охороною земель.

«Таким чином, на сьогодні вже маємо достатньо сформовану законодавчу базу, що забезпечить повноцінне функціонування обігу земель сільськогосподарського призначення вже з 1 липня 2021 року» – наголосив Міністр.

Однак, зазначається, що Верховна Рада ще має ухвалити у другому читанні та в цілому низку законопроєктів.

Нагадаємо: президент Володимир Зеленський підписав закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації.

Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт №2195, яким регулюється проведення електронних земельних аукціонів.

ВР на засіданні 28 квітня у другому читанні ухвалила закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації – він є ключовим для проведення земельної реформи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло