Українські банки видали іпотечних кредитів на майже 2,2 млрд грн у січні-квітні

Українські банки видали іпотечних кредитів на майже 2,2 млрд грн у січні-квітні

Іпотечне кредитування зросло більш ніж удвічі за кількістю договорів та майже потроїлося у грошовому вимірі проти аналогічного періоду минулого року

Українські банки видали іпотечних кредитів на майже 2,2 млрд грн у січні-квітні
Фото: УНІАН

Українські банки у квітні 2021 року видали 997 іпотечних кредитів на 789,1 млн грн. Про це свідчать результати опитування банків Національного банку (НБУ).

Обсяги видачі кредитів зросли понад третину проти березня 2021 року та майже вдесятеро проти квітня 2020 року. Кількість нових угод за місяць зросла на третину, за рік – у 7,1 раза.

Загалом протягом січня-квітня 2021 року банки видали 2 808 іпотечних кредитів на загальну суму майже 2,2 млрд грн. Якщо порівняти з відповідним періодом минулого року, нове іпотечне кредитування зросло більш ніж удвічі за кількістю договорів та майже потроїлося у грошовому вимірі.

Зростання іпотечного кредитування відбувається переважно завдяки кредитам на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості, втім у квітні динаміка нових видач на первинному ринку різко пішла вгору. В НБУ зазначили, що частково це є результатом програми «Доступна іпотека 7%».

Обсяги іпотеки на вторинному ринку у квітні зросли на третину або на 168,5 млн грн проти березня цього року. На первинному ринку – у півтора раза або на 43,2 млн грн.

Частка укладених договорів на вторинному ринку у квітні становила 87% від усіх виданих кредитів. 

Середній розмір кредиту на купівлю житла й надалі зростає та у квітні становив 791 000 грн, зокрема на купівлю первинної нерухомості – 925 000 грн, вторинної – 771 000 грн. 

Опитування банків свідчать, що ринок іпотечного кредитування дуже концентрований, адже 90% нових угод уклали п’ять банків. У квітні середня ефективна ставка за іпотекою на вторинному ринку знизилася до 13,5% проти 14% у березні, на первинному – зберігалася на рівні близько 17,4%.

Нагадаємо: обсяги виданих іпотечних кредитів у І кварталі зросли вдвічі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті