В Британії гостро не вистачає далекобійників для перевезення вантажів, пропонують задіяти армію

В Британії гостро не вистачає далекобійників для перевезення вантажів, пропонують задіяти армію

Однак армійським водіям напевно знадобиться перепідготовка

В Британії гостро не вистачає далекобійників для перевезення вантажів, пропонують задіяти армію
фото DR

У Великобританії дефіцит водіїв вантажівок досяг рекордної позначки в 70 000, що негативно позначається на доставці продуктів харчування, особливо у віддалені регіони країни. У зв'язку з цим постачальники просять уряд тимчасово задіяти армію для перевезення продовольства, пише ЦТСз посиланням на Логіст.Today.

Генеральний директор Федерації оптових дистриб'юторів Великобританії (FWD) Джеймс Білбі заявив, що ситуація з нестачею професійних водіїв в країні стала настільки критичною, що він порекомендував уряду мати в резерві армійські вантажівки, «щоб забезпечити перевезення продовольства».

Однак представник Асоціації автоперевізників (RHA) поставив під сумнів доцільність задіяння військових, відзначивши, що в будь-якому випадку армійським водіям «напевно буде потрібна перепідготовка».

«Нам потрібні розумні короткострокові і довгострокові рішення для вирішення проблеми нестачі водіїв, армійські водії працюють на транспортних засобах, що відрізняються від тих, які використовуються в цивільній логістиці, і їх кількість в будь-якому випадку невелика. Це не означає, що армійські водії не зможуть допомогти, але це не вирішення проблеми», – зазначив представник Асоціації авто перевізників.

«Нестача водіїв зараз критична, оптові постачальники продуктів харчування зазнають серйозних труднощів з доставкою в магазини, паби, ресторани і будинки пристарілих. На цьому тижні ми зустрічаємося з міністрами, щоб обговорити можливі варіанти, які, на нашу думку, повинні включати армійських водіїв», – додав представник FWD.

Серед пропозицій, які асоціація має намір висунути, – тимчасове продовження робочого дня водіїв, можливо, тільки для кількох рейсів у віддалені райони і регіони, де існує загроза зриву поставок продовольства.

Організація також просить перевізників в умовах кризи не відправляти водіїв вантажівок в примусові неоплачувані відпустки і відмовитися від вимог медичного огляду і сертифіката професійної компетентності (CPC) для водіїв, у яких закінчився термін дії цього документа.

Тим часом у США через величезну нестачу водіїв вантажівок компанія з Техасу запропонувала далекобійникам з досвідом роботи нечувану зарплату.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті