«Смерть Навального матиме руйнівні наслідки для Росії»: Джо Байден про головні теми розмови з Путіним

«Смерть Навального матиме руйнівні наслідки для Росії»: Джо Байден про головні теми розмови з Путіним

«Я виконав те, заради чого приїхав на зустріч з Путіним», - зазначив Байден

«Смерть Навального матиме руйнівні наслідки для Росії»: Джо Байден про головні теми розмови з Путіним
скрін АВС News

Президент США Джо Байден заявив своєму російському колезі Владіміру Путіну, що його робота спрямована не проти Росії, а націлена на інтереси американського народу.

«Захищати американський народ – моя відповідальність як президента», – заявив Байден в ході прес-конференції за підсумками саміту з Путіним у Женеві. Він додав, що його зусилля на посту президента США також спрямовані на боротьбу з пандемією коронавірусу COVID-19, відродження американської економіки і відновлення відносин з союзниками по всьому світу.

Раніше на віллі Ла-Гранж в Женеві завершився саміт президентів двох країн. Переговори президентів тривали 3,5 години. З них 2 години тривала зустріч у вузькому складі, і 1,5 години – в розширеному. Путін і Байден обговорили стратегічну стабільність, кібербезпеку, регіональні конфлікти, торговельні відносини і співпрацю в Арктиці.

«Результати зустрічі буде видно через 6 місяців»

«Тон зустрічі був позитивним. Ми не погоджувалися в деяких речах, але це було спокійно, – сказав американський президент. – Я заявив Путіну, що Росія не повинна диктувати світу».

«Я не кажу, що ми домовилися про якісь речі, що це буде працювати, – зазначив Байден. – Я кажу, що у нас є хороші перспективи покращити відносини, не відступивши від наших принципів. Я дав Путіну зрозуміти, на яких позиціях стою я, чого ми можемо досягти і як ми будемо реагувати на порушення щодо США. Ми дізнаємося про те, чи домовилися ми про щось чи ні, через шість місяців. Це буде видно по тому, будуть чи ні прийняті сторонами відповідні рішення».

«Думаю, що Путін найменше зараз хоче нової холодної війни, – зазначив американський лідер. – Він, як і раніше, вважає, що ми хочемо його змістити, але не думаю, що ця віра є його рушійною силою».

Ув’язнення опозиціонера Навального

Джо Байден заявив про руйнівні для Росії наслідки в разі смерті російського опозиціонера Олексія Навального.

«Я йому сказав, що наслідки смерті Олексія Навального були б руйнівними для Росії, – сказав Байден.- Ми будемо піднімати питання про фундаментальні права людини, тому що це є нашою основою, це є самоочевидним».

16 секторів, які не можна кібератакувати

Байден повідомив, що передав президенту Путіну список 16 ключових секторів, які не повинні піддаватися кібератакам.

«Певні об'єкти критично важливої інфраструктури не повинні піддаватися нападам. Я передав Путіну список з 16 секторів, які не повинні піддаватися нападам і атакам, починаючи з енергетичного сектору та інші», – сказав Байден.

Він  підкреслив, що «відповідальні країни повинні притягувати до відповідальності кібербандитів і злочинців».

За словами Байдена, досягнуто згоди в тому, щоб російські і американські експерти зустрілися і визначили, «що є недозволеним і небезпечним для обох країн».

Свободу Майклу Калві

Байден заявив, що в ході зустрічі з Путіним він попросив відпустити бізнесмена Майкла Калві на свободу.

«Американський бізнесмен Майкл Калві довгий час знаходиться під домашнім арештом. І я йому сказав: якщо ви хочете, щоб американські бізнесмени інвестували в Росію, відпустіть його на свободу, змініть динаміку ситуації», – сказав Байден на брифінгу.

«Недолуге порівняння» (про порівняння Путіним штурму Капітолію і російських акцій протесту опозиції)

«Це недолуге порівняння. З одного боку: злочинці вламуються в Капітолій, вбивають офіцера, а тут (в Росії – ред.) люди, які виступають із захистом своїх прав», – прокоментував Байден. -У нас злочинці зі зброєю пішли на Капітолій <...> а це складно порівнювати з вашої опозицією».

Про главу Китаю Сі Цзінпіня

«Ми добре один одного знаємо, але ми не добрі друзі, це чистий бізнес».

***

Байден в якості подарунка презентував Путіну виготовлені на замовлення сонячні окуляри і кришталеву скульптуру бізона, повідомили американські ЗМІ з посиланням на Білий дім.

Окуляри-авіатори зроблені на замовлення Randolph USA, яка забезпечує такими окулярами американських військових і союзників по НАТО. Фігура бізона є «величною інтерпретацією одного з найбільш величних ссавців нашої країни, що представляє силу, єдність і стійкість», вказали в адміністрації Байдена.

Путін зі свого боку подарував Байдену письмовий набір Хохлома «Москва», повідомив його прес-секретар.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті