Бойовики «ЛНР» допитали Протасевича, Україна вимагає пояснень

Бойовики «ЛНР» допитали Протасевича, Україна вимагає пояснень

Українське МЗС наголосило, що цей факт лише зайвий раз підкреслює, що затримання Протасевича розіграно за російським сценарієм

Бойовики «ЛНР» допитали Протасевича, Україна вимагає пояснень
Роман Протасевич
фото t.me/nexta_live

Так званий генпрокурор «ЛНР» Сергій Горенко висловив подяку особисто Олександру Лукашенку і КДБ Білорусі за надану можливість провести слідчі дії з колишнім головним редактором опозиційного телеграм-каналу NEXTA.

Як вказано на сайтітак званого відомства, «в результаті проведеної роботи республіканським правоохоронцям вдалося отримати достатні неспростовні докази причетності фігуранта до діяльності забороненої в «ЛНР» націоналістичного проукраїнського угруповання «Азов», звірячим вбивствам мирних громадян Донбасу в 2014-2015 рр., використання заборонених засобів і методів війни».

«Отримані свідчення Романа Протасевича дозволили значно просунутися в розслідуванні порушеної нашим наглядовим відомством в травні поточного року кримінальної справи. Вважаю, що зібрана нами у взаємодії з білоруськими колегами доказова база також послужить підставою для підготовки та направлення відповідних звернень в міжнародні правозахисні інстанції – ЄСПЛ і МКС», – заявив Горенко.

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко наголосив, що повідомлення про проведення так званою генпрокуратурою «ЛНР» «слідчих дій» в Білорусі підтверджує, що затримання Протасевича розіграно за російським сценарієм.

«Повідомлення про проведення «слідчих дій» в Білорусі слід розглядати в контексті спроб РФ надати підлеглим їй незаконним угрупованням хоч якусь псевдосуб’єкність. Це лише підтверджує, що операцію з примусової посадкою літака Ryanair і затриманням Протасевича розіграно за російським сценарієм. Росія не упускає шансу позбавити Білорусь суверенітету і максимально її затягнути у свій геополітичний порядок денний», – сказав Ніколенко агентству Інтерфакс-Україна.

Він вказав, що таке зближення, безумовно, посилює ризики для України.

«І воно буде враховано при прийнятті нашою державою подальших рішень щодо захисту інтересів національної безпеки. За дорученням міністра закордонних справ Дмитра Кулеби посольство України в Мінську звернулося до білоруської влади надати офіційні пояснення», – зазначив Ніколенко.

Крім того, спікер підкреслив, що ніякої «генпрокуратури «ЛНР» не може бути за визначенням.

«Фактичний контроль на тимчасово окупованих територіях в Луганській області здійснює окупаційна адміністрація Російської Федерації», – пояснив він

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло