«Індійський» штам COVID зафіксований у понад 80 країнах і продовжує мутувати – ВООЗ

«Індійський» штам COVID зафіксований у понад 80 країнах і продовжує мутувати – ВООЗ

Наразі ВООЗ взялась за вивчення варіанту «дельта плюс»

«Індійський» штам COVID зафіксований у понад 80 країнах і продовжує мутувати – ВООЗ
фото www.flickr.com/photos/usnavy/49959706501

Представники Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) заявили, що дельта-варіант COVID, вперше виявлений в Індії, поширився в більш ніж 80 країнах і продовжує мутувати у міру поширення по всьому світу.

Як повідомляє CNBC, зараз цей варіант становить 10% всіх нових випадків в США, в порівнянні з 6% минулого тижня. Дослідження показали, що цей варіант передається ще частіше, ніж інші варіанти. Представники ВООЗ заявили, що в деяких звітах було вказано, що він також викликає більш серйозні симптоми, але для підтвердження цих висновків необхідні додаткові дослідження.

ВООЗ також відстежує нещодавні повідомлення про варіант «дельта плюс».

«Я думаю, це означає, що була виявлена додаткова мутація», – сказала Марія Ван Керховена, технічний керівник ВООЗ по COVID-19.

У Сполученому Королівстві нещодавно дельта-варіант став домінуючим штамом, перевершивши свій альфа-варіант, який вперше був виявлений в країні минулої осені. «Індійський» штам наразі становить понад 60% нових випадків в Великобританії.

Загалом ВООЗ відстежує понад 50 різних варіантів COVID, але не всі з них представляють собою достатню загрозу громадському здоров'ю, щоб потрапити в офіційний список спостереження агентства.

Нагадаємо: нещодавно  лікарі в Індії пов’язали декілька нових, нехарактерних для пацієнтів з COVID-19, симптомів зі штамом B.1.617.2. До їх числа входять порушення слуху, важкі розлади шлунка і утворення тромбів, що приводять до гангрени. В Англії та Шотландії експерти дійшли висновку, що цей штам, який зараз там домінує, несе в собі вищий ризик госпіталізації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті