США уточнили, які галузі входять в список неприпустимих для кібератак секторів економіки
Вашингтон вважає, що ці сектори не можуть зазнавати нападів з боку хакерів

США уточнили список секторів американської економіки, кібератаки на які Джо Байден на зустрічі з Владіміром Путіним назвав неприйнятними. Всі 16 секторів – це стратегічні галузі, випливає з заяви представника адміністрації США, пише The Bell.
За даними Держдепартаменту, йдеться про такі сфери:
- хімічна промисловість,
- комунікації,
- критично важливі підприємства,
- гідротехнічні споруди,
- оборонно-промисловий комплекс,
- аварійні служби,
- енергетичний сектор загалом,
- сектор фінансових послуг,
- харчова промисловість
- сільське господарство.
За словами представника адміністрації, Вашингтон вважає, що ці сектори не можуть зазнавати нападів з боку хакерів, незалежно від того, чи підтримуються ті державою чи діють самостійно. На уточнююче питання про те, чи є 16 галузей тими ж, що наведені на державному сайті, представник відповів ствердно. Останні охоплюють більшу частину економіки США, у тому числі навіть розважальні установи і рітейл.
Саміт президентів Росії і США в середу 16 червня завершився їх окремими прес-конференціями. Путін зокрема заперечував причетність Росії до кібератаки і навіть заявив, що більшість атак в світі здійснюється «з кіберпростору США». Більш того, від «американських» атак страждає і Росія – була атака «на систему охорони здоров'я одного з великих суб'єктів РФ».
Сторони однак домовилися про початок консультацій з кібербезпеки на експертному рівні. Байден же заявив, що передав Путіну список з 16 інфраструктурних секторів, атака на які спричинить жорстку відповідь в кіберпросторі.
«Якщо вони порушать ці норми, ми відповімо», – сказав президент США.
Одна з наймасштабніших атак від хакерів, яких пов'язують з Росією, сталася наприкінці 2020 року. Хакери змогли зламати програмне забезпечення шляхом використання популярної в корпоративному секторі платформи управління мережами Orion, яку розробила SolarWinds. В результаті атаки зловмисники протягом кількох місяців мали доступ до комп'ютерів величезної кількості компаній і американських відомств, в тому числі казначейства, міністерства торгівлі і міністерства національної безпеки. Білий дім у відповідь на цю кібератаку ввів санкції проти російського держборгу в квітні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].