США уточнили, які галузі входять в список неприпустимих для кібератак секторів економіки

США уточнили, які галузі входять в список неприпустимих для кібератак секторів економіки

Вашингтон вважає, що ці сектори не можуть зазнавати нападів з боку хакерів

США уточнили, які галузі входять в список неприпустимих для кібератак секторів економіки
фото Shutterstock

США уточнили список секторів американської економіки, кібератаки на які Джо Байден на зустрічі з Владіміром Путіним назвав неприйнятними. Всі 16 секторів – це стратегічні галузі, випливає з заяви представника адміністрації США, пише The Bell.

За даними Держдепартаменту, йдеться про такі сфери:

  •  хімічна промисловість,
  • комунікації,
  • критично важливі підприємства,
  • гідротехнічні споруди,
  • оборонно-промисловий комплекс,
  • аварійні служби,
  • енергетичний сектор загалом,
  • сектор фінансових послуг,
  • харчова промисловість
  • сільське господарство.

За словами представника адміністрації, Вашингтон вважає, що ці сектори не можуть зазнавати нападів з боку хакерів, незалежно від того, чи підтримуються ті державою чи діють самостійно. На уточнююче питання про те, чи є 16 галузей тими ж, що наведені на державному сайті, представник відповів ствердно. Останні охоплюють більшу частину економіки США, у тому числі навіть розважальні установи і рітейл.

Саміт президентів Росії і США в середу 16 червня завершився їх окремими прес-конференціями. Путін зокрема заперечував причетність Росії до кібератаки і навіть заявив, що більшість атак в світі здійснюється «з кіберпростору США». Більш того, від «американських» атак страждає і Росія – була атака «на систему охорони здоров'я одного з великих суб'єктів РФ».

Сторони однак домовилися про початок консультацій з кібербезпеки на експертному рівні. Байден же заявив, що передав Путіну список з 16 інфраструктурних секторів, атака на які спричинить жорстку відповідь в кіберпросторі.

«Якщо вони порушать ці норми, ми відповімо», – сказав президент США.

Одна з наймасштабніших атак від хакерів, яких пов'язують з Росією, сталася наприкінці 2020 року. Хакери змогли зламати програмне забезпечення шляхом використання популярної в корпоративному секторі платформи управління мережами Orion, яку розробила SolarWinds. В результаті атаки зловмисники протягом кількох місяців мали доступ до комп'ютерів величезної кількості компаній і американських відомств, в тому числі казначейства, міністерства торгівлі і міністерства національної безпеки. Білий дім у відповідь на цю кібератаку ввів санкції проти російського держборгу в квітні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті