НБУ скорочує граничні строки кредитів довгострокового рефінансування для банків

НБУ скорочує граничні строки кредитів довгострокового рефінансування для банків

Строк скоротяться з п'яти до трьох років

НБУ скорочує граничні строки кредитів довгострокового рефінансування для банків
Фото: bank.gov.ua

Національний банк України (НБУ) поступово припиняє антикризові монетарні заходи на підтримку банків під час пандемії коронавірусу, адже українська економіка повертається до стійкого зростання. Йдеться про довгострокове рефінансування та процентні свопи.Про це повідомила пресслужба НБУ.

За оцінками Нацбанку, банківська система України перебуває у високоліквідному стані та може повертатися до засад, що діяли до коронакризи. 

Зазначається, що 1 липня 2021 року граничні строки кредитів довгострокового рефінансування скоротяться з п'яти до трьох років. Також будуть обмежені обсяги аукціонів: із липня – до 5 млрд грн, із серпня – до 4 млрд грн, із вересня – до 3 млрд грн. Водночас періодичність аукціонів своп процентної ставки зменшиться з двох до одного разу на місяць, а гранична строковість – із п'яти до трьох років.

Крім того, НБУ змінить операційний дизайн монетарної політики. Так, із першого липня строковість депозитних сертифікатів повернеться до докризового показника – із 7 до 14 днів.

Зазначається, що за відсутності суттєвих шоків на фінансових ринках, застосування довгострокового рефінансування та процентного свопу припинять з 1 жовтня 2021 року.

Нагадаємо: Національний банк України на аукціоні надав трьом банкам 800 млн грн рефінансування терміном до 84 днів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло