Вартість розробника вакцини CureVac впала за день на $9 млрд після невдалих випробувань

Вартість розробника вакцини CureVac впала за день на $9 млрд після невдалих випробувань

Раніше компанію підтримував Ілон Маск

Вартість розробника вакцини CureVac впала за день на $9 млрд після невдалих випробувань
фото Pixaby

Німецька фармацевтична компанія CureVac втратила більше половини своєї ринкової вартості після того, як її вакцина від коронавірусу продемонструвала всього 47% ефективності в рамках проміжного дослідження, повідомляє Forbesз посиланням на Bloomberg.

На торгах в Німеччині акції CureVac дешевшали більш ніж на 52%, а вартість компанії знижувалася майже на $9,6 млрд, пише агентство.

CureVac залучила для участі в дослідженні своєї вакцини близько 40 000 добровольців з 10 країн Латинської Америки і Європи. У ході другого проміжного дослідження компанія виявила 134 випадки зараження COVID-19. CureVac відмовилася повідомити, скільки людей захворіли серед тих, щоотримали вакцину або скільки людей отримали плацебо, передає Bloomberg.

Серед досліджуваної групи людей циркулювали як мінімум 13 варіантів захворювання, зазначає CureVac, і більшість із них – не початковий варіант вірусу, а його штами.

«Хоча ми сподівалися на більш вагомий результат проміжного дослідження, ми визнаємо, що складно продемонструвати високу ефективність в умовах такої безпрецедентно широкої різноманітності варіантів», – заявив генеральний директор CureVac Франц-Вернер Хаас. За його словами, компанія ще працює над заключною аналітикою і показник ефективності вакцини може змінитися.

Розробка CureVac створена на основі технології матричної РНК і перетворює клітини тіла в «фабрики з виробництва вакцини», відзначає Bloomberg. На основі цієї технології створені вакцини від Moderna, а також від Pfizer і BioNtech. Moderna в минулому році повідомляла про ефективність своєї вакцини вище 94%, а Pfizer і BioNtech в квітні заявили про ефективність вище 91%.

Оптимістичний прогноз щодо вакцини CureVac давав засновник Tesla та SpaceX Ілон Маск, нагадує Bloomberg. У квітні він написав у Twitter, що компанії, схоже, «залишилося кілька місяців до регуляторного схвалення». Пізніше, однак, цей твіт він видалив. Минулого літа мільярдер повідомляв, що Tesla в рамках «стороннього проекту» будує для CureVac «мікрофабрики» з виробництва РНК.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті