Samsung показала перший прототип системи 6G

Samsung показала перший прототип системи 6G

На практиці це означає, що можна буде передавати відео з роздільною здатністю 8К, VR і голографічні зображення

Samsung показала перший прототип системи 6G
фото Samsung

Стандарт мобільного зв'язку 5G ще тільки починає поширюватися, але технології не стоять на місці. Наступне, шосте покоління вже в роботі, і на Міжнародній конференції з телекомунікацій IEEEE 2021 південнокорейська компанія показала високу швидкість передачі даних – 6,2 Гбіт/с – на відстані 15 метрів, пише HighTech Plus з посиланням на New Atlas.

Основна перевага 6G – ще більша швидкість передачі даних і скорочення часу затримки сигналу. Очікується, що пікова швидкість передачі даних, порівнянj з 5G, зросте на 50%, до терабіт в секунду. Затримка ж повинна впасти до однієї десятої від того, що забезпечує 5G. На практиці це означає, що можна буде передавати в потоці відео з роздільною здатністю 8К, VR і голографічні зображення.

Сучасні мережі 5G працюють на частотах до 40 ГГц, але стандарт 6G збирається задіяти поки не використовуваний спектр терагерцових частот, піднявши планку до 100 ГГц. Нова технологія також збільшить пропускну здатність, яка для п'ятого покоління зв'язку досягала приблизно 400 МГц.

Фахівці Samsung і вчені з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі продемонстрували працездатність прототипу системи на частоті 140 ГГц і з пропускною здатністю 2 ГГц. В процесі їм вдалося передати дані зі швидкістю 6,2 Гбіт/с на відстань 15 метрів.

Пристрій складається з 16-канальної решітки, модулів приймача і блоку зв'язку з передачею даних по одиночній немодульованій смузі частот.

У порівнянні з 5G це суттєвий крок вперед – рекорд для п'ятого покоління становить 5,23 Гбіт/с, і то частково за допомогою частот 4G. Але до максимально можливої для 6G швидкості передачі даних – 1 Тбіт/с – ще далеко. Скористатися перевагами 6G ми зможемо, швидше за все, не раніше 2030 року, пише видання.

США і Японія уклали угоду щодо спільного розвитку бездротових мереж нового покоління. Згідно з домовленостями, США виділяє $2,5 млрд на дослідження і розробки в сфері 6G, а Японія – $2 млрд. Мета партнерства – уникнути помилок, зроблених країнами при розгортанні 5G, і випередити в передових технологіях телекомунікації Китай.

Нагадаємо, Huawei запланувала запустити 6G до 2030 року.

Тим часом компанія LG заявила, що перша комерційна мережа 6G буде доступна у 2029 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті