Ірландія невдоволена ставкою єдиного податку для техногігантів і заявила, що шукатиме компроміс

Ірландія невдоволена ставкою єдиного податку для техногігантів і заявила, що шукатиме компроміс

Раніше країни залучала транснаціональних гігантів низькими податковими ставками

Ірландія невдоволена ставкою єдиного податку для техногігантів і заявила, що шукатиме компроміс
фото Shutterstock

Ірландія, де знаходяться європейські офіси Apple і Google, закликала знайти компромісне рішення з питання єдиної ставки податку для міжнародних корпорацій. Про це в розмові з CNBC заявив глава Міністерства фінансів країни Паскаль Донохью, передає Forbes.

Раніше, в червні, країни G7 домовилися встановити єдиний податок для корпорацій на рівні не менше 15%. Це має змусити найбільші міжнародні компанії платити більше податків всюди, де вони ведуть бізнес, а також припинити «гонку» між країнами, які намагаються залучити якомога більше транснаціональних гігантів низькими податковими ставками та пільгами.

Тепер цей план обговорюється на рівні Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), пізніше його обговорять і лідери країн G20, пише CNBC.

За словами Донохью, Ірландія «в найближчі тижні і місяці» планує «дуже інтенсивно брати участь в процесі ОЕСР», щоб в результаті дійти згоди, яка враховувала б інтереси «малих і середніх економік», і ту роль, яку «законна податкова конкуренція» відіграє в їх розвитку.

«У нас ще є час, перш ніж буде досягнуто остаточної угоди, тому мені поки що важко сказати, як може виглядати цей компроміс. Але я вважаю, що всі зацікавлені в тому, щоб його знайти», – сказав міністр.

Ірландія відома своєю низькою ставкою податку на прибуток: для компаній-резидентів вона становить всього 12,5%. У країні, зокрема, знаходяться європейські представництва таких великих компаній, як Apple і Google.

Нагадаємо, країни G7 уклали «історичну» угоду, яка змусить Google, Amazon і Facebook платити більше податків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті