Польща обвинуватила Росію у масштабній кібератаці на політиків

Польща обвинуватила Росію у масштабній кібератаці на політиків

Мета хакерів полягала у нанесенні удару по польській громаді та дестабілізації країни

Польща обвинуватила Росію у масштабній кібератаці на політиків
фото www.flickr.com/photos/cissowski/6972557506

Віцепрем'єр Польщі, глава Комітету з питань державної безпеки Ярослав Качинський звинуватив Росію в скоєнні масштабної кібератаки, в ході якої постраждали політики різних рівнів.

«Кібератаки зазнали найбільш важливі офіційні особи Польщі, міністри і депутати різних політичних поглядів», – заявив лідер правлячої партії «Закон і справедливість», передає DW.

За словами Качинського, відповідна інформація була надана Агентством внутрішньої безпеки та Службою військової контррозвідки. В результаті аналізу, проведеного польськими відомствами і спецслужбами союзників, було з усією визначеністю встановлено, що хакерська атака була здійснена з території Російської Федерації, зазначив політик.

Однією з основних цілей нападу було нанесення удару по польській громаді та дестабілізація країни, заявив Качинський, закликавши поляків до обережності. За його словами, наразі триває збір доказів і ведуться роз'яснювальні роботи серед постраждалих і потенційних жертв кібератаки.

«Постраждало понад 30 парламентаріїв, урядовців та деяких журналістів», – додав він, додавши, що напади почалися в вересні 2020 року.

Польща закликала країни Євросоюзу в Раді ЄС провести на рівні міністрів дебати про те, як реагувати на напади, повідомили ЗМІ. Міністри закордонних справ обговорять це питання у понеділок.

Нагадаємо: нещодавно найбільший у світі виробник м'яса бразильська компанія JBS виплатила російським хакерам викуп в розмірі $11 млн.

Як повідомлялось, США повернули майже весь викуп в біткойнах, виплачений виконавцям кібератаки на Colonial Pipeline минулого місяця, яка призвела до зупинки найбільшого газопроводу країни. Через зниження вартості біткойна з моменту виплати викупу сума вилучення склала $2,3 млн, що трохи більш ніж половини від $4,4 млн сплаченого викупу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті