Інформація про затримку Сполученими Штатами військової допомоги Україні виявилася фейком – Таран
Білий дім спростував ці чутки, назвавши їх нісенітницею

У російських ЗМІ активно поширювалася інформація про те, що Сполучені Штати нібито призупинили надання Україні військової допомоги напередодні зустрічі президентів США і Росії Джо Байдена і Владіміра Путіна.
Цю інформацію було оперативно спростовано офіційними представниками американської сторони. Речниця Білого дому Дженніфер Псакі, у п’ятницю, 18 червня, не добираючи слів, назвала ці чутки «нісенітницею».
«Думка про те, що ми стримували допомогу Україні в галузі безпеки, є нісенітницею. Лише минулого тижня, напередодні саміту між Росією та США, ми надали пакет допомоги на суму $150 млн, включаючи летальні засоби. Ми надали всю суму, схвалену Конгресом в рамках ініціативи сприяння безпеці в Україні», – йдеться у заяві Дженніфер Псакі на офіційному сайті американської адміністрації, на яку посилаєтьсяМіноборони України.
«За два дні до саміту президент Байден вийшов на сцену перед усім світом в НАТО і сказав, що ми будемо продовжувати підтримувати Україну «у здатності протистояти російській агресії». Ми також підготували резервні фонди на випадок подальшого вторгнення Росії в Україну. Як президент Байден прямо сказав президенту Путіну, ми продовжимо дотримуватись незмінної позиції у підтримці суверенітету і територіальної цілісності України», – наголосила представниця Білого дому.
Міністр оборони України Андрій Таран назвав такі ЗМІ інструментом інформаційної війни.
«Не дивно, коли так звані «ЗМІ» держави-агресора відпрацьовують завдання з інформаційних операцій. Вони є неприхованою зброєю воєнної машини РФ. Дивує і викликає жаль, коли деякі вітчизняні медіа, у тому числі з тих, що відносять себе до якісних ресурсів, ведуться на провокації, не перевіряють зміст та джерела такого роду інфовкидів, та стають сліпим інструментом інформаційної війни у руках ворога», – сказав він.
Глава оборонного відомства нагадав, що з 2020-го року Міністерство оборони України реалізовує другий етап оборонної реформи. Важливим елементом її успішного втілення має стати об’єднання національних та іноземних ресурсів задля залучення необхідних інвестицій. У цьому контексті, зауважив Андрій Таран, Міноборони та ЗСУ тісно співпрацюють з міжнародними партнерами, в першу чергу, зі Сполученими Штатами Америки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].