Інформація про затримку Сполученими Штатами військової допомоги Україні виявилася фейком – Таран

Інформація про затримку Сполученими Штатами військової допомоги Україні виявилася фейком – Таран

Білий дім спростував ці чутки, назвавши їх нісенітницею

Інформація про затримку Сполученими Штатами військової допомоги Україні виявилася фейком – Таран
фото Pixaby

У російських ЗМІ активно поширювалася інформація про те, що Сполучені Штати нібито призупинили надання Україні військової допомоги напередодні зустрічі президентів США і Росії Джо Байдена і Владіміра Путіна.

Цю інформацію було оперативно спростовано офіційними представниками американської сторони. Речниця Білого дому Дженніфер Псакі, у п’ятницю, 18 червня, не добираючи слів, назвала ці чутки «нісенітницею».

«Думка про те, що ми стримували допомогу Україні в галузі безпеки, є нісенітницею. Лише минулого тижня, напередодні саміту між Росією та США, ми надали пакет допомоги на суму $150 млн, включаючи летальні засоби. Ми надали всю суму, схвалену Конгресом в рамках ініціативи сприяння безпеці в Україні», – йдеться у заяві Дженніфер Псакі на офіційному сайті американської адміністрації, на яку посилаєтьсяМіноборони України.

«За два дні до саміту президент Байден вийшов на сцену перед усім світом в НАТО і сказав, що ми будемо продовжувати підтримувати Україну «у здатності протистояти російській агресії». Ми також підготували резервні фонди на випадок подальшого вторгнення Росії в Україну. Як президент Байден прямо сказав президенту Путіну, ми продовжимо дотримуватись незмінної позиції у підтримці суверенітету і територіальної цілісності України», – наголосила представниця Білого дому.

Міністр оборони України Андрій Таран назвав такі ЗМІ інструментом інформаційної війни.

«Не дивно, коли так звані «ЗМІ» держави-агресора відпрацьовують завдання з інформаційних операцій. Вони є неприхованою зброєю воєнної машини РФ. Дивує і викликає жаль, коли деякі вітчизняні медіа, у тому числі з тих, що відносять себе до якісних ресурсів, ведуться на провокації, не перевіряють зміст та джерела такого роду інфовкидів, та стають сліпим інструментом інформаційної війни у руках ворога», – сказав він.

Глава оборонного відомства нагадав, що з 2020-го року Міністерство оборони України реалізовує другий етап оборонної реформи. Важливим елементом її успішного втілення має стати об’єднання національних та іноземних ресурсів задля залучення необхідних інвестицій. У цьому контексті, зауважив Андрій Таран, Міноборони та ЗСУ тісно співпрацюють з міжнародними партнерами, в першу чергу, зі Сполученими Штатами Америки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті