«Укрзалізниця» отримала 1,7 млрд грн збитків за I квартал

«Укрзалізниця» отримала 1,7 млрд грн збитків за I квартал

Збитковість пояснюють зменшенням обсягів перевезень внаслідок пандемії COVID-19

«Укрзалізниця» отримала 1,7 млрд грн збитків за I квартал
Фото: УНІАН

АТ «Укрзалізниця» («УЗ») за I квартал 2021 року відзвітувало про чисті збитки на суму 1,7 млрд грн. Про це свідчить звіт про виконання показників фінансового плану акціонерного товариства за три місяці 2021 року, повідомляє «Марлін».

Збитковість «Укрзалізниці» у звіті пояснюється кількома факторами. Перший – зменшення обсягів перевезень внаслідок пандемії COVID-19 – фактичний пасажирообіг виявився на 5,5% менший за плановий, а вантажні перевезення зменшилися на 4,4%.

Другий – перевищення темпів росту собівартості над темпами росту чистого доходу на 11,9%, зростання собівартості пояснюється зростанням виробничого персоналу, збільшенням земельного податку, збільшенням вартості енергоносіїв.

Зазначається, що за I квартал «УЗ» сплатила понад 5,7 млрд грн податків, зборів та платежів до цільових держфондів. Станом на кінець березня компанія мала 41,5 млрд грн боргів перед банками, серед яких є «Ощадбанк», «Укргазбанк», «Сбербанк», «Альфа-Банк». 

Середня кількість працівників в компанії за перші три місяці року становила 243 387 особи, що на 8 600 осіб менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Середня щомісячна зарплата одного працівника – 11 200 грн. Натомість зарплатня адміністративного персоналу в дев'ять разів більше – 108 700 грн, а керівника в 52 рази більше – 589 700 грн. Минулого року керівник «УЗ» протягом I кварталу щомісячно отримував у середньому 442 000 грн на місяць.

Раніше повідомлялося, що у 2021 році АТ «Укрзалізниця» повинна повернути майже $300 млн кредитів, у 2023 році – майже $600 млн. Загальний кредитний портфель «Укрзалізниці» складає близько 37 млрд грн. Кожна боргова лінія має свій графік погашення від одного до семи років

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті