Європейські бренди вантажоперевезень виробили спільні соціальні рекомендації

Європейські бренди вантажоперевезень виробили спільні соціальні рекомендації

Компанії домовилися захищати водіїв вантажівок

Этот материал также доступен на русском языке
Європейські бренди вантажоперевезень виробили спільні соціальні рекомендації
фото: csreurope.org

Група з 11 провідних постачальників транспортних засобів та компаній, що опікуються відповідальними вантажоперевезеннями – BMW Group, H&M Group, IKEA Supply AG, AP Moller – Maersk, PostNord, Raben Group, Scania, Volkswagen, Volvo Cars, Volvo Group і XPO Logistics – випустили соціальні рекомендації з вантажного транспорту. Це перший спільний крок з поліпшення соціальних умов водіїв вантажівок в секторі автомобільного транспорту та логістики по всій Європі, – повідомляє сайт CSR-Europe.

Соціальні принципи визначають загальні стандарти, які партнери погодилися дотримуватися у своїй діяльності, і загальні очікування стосовно постачальників і субпідрядників. Документ відображає спільні зобов'язання щодо умов праці водіїв вантажівок з точки зору примусової праці, дитячої праці, переслідувань, часу роботи та відпочинку, винагороди, пільг, недискримінації, свободи асоціації та ведення колективних переговорів, здоров'я і безпеки, дисциплінарної практики, доступу до об'єктів відпочинку та розваг, а також вимоги до об'єктів.

Соціальні рекомендації були складені після аналізу першопричин основних соціальних проблем, з якими стикаються водії вантажівок в Європі, і великого процесу консультацій з водіями вантажівок, представниками інститутів ЄС і ключовими зацікавленими сторонами в цьому секторі. В результаті Керівні принципи приведені у відповідність до вимог, встановлених в пакеті мобільності, виходячи в деяких відносинах за рамки його юридичних вимог, а також з Керівними принципами підприємницької діяльності в аспекті прав людини й Тристоронньої декларації принципів Міжнародної організації праці про багатонаціональні підприємства і соціальної політики (декларація МНП).

Партнери спільної платформи Responsible Trucking – ініціативи, які підтримує CSR Europe – ставлять за мету залучити інші компанії до підтримки соціальних принципів. А також об'єднати зусилля, щоб очолити трансформацію в напрямку більш справедливої та стійкої транспортної та логістичної галузі.

Щоб перейти від керівних принципів до їх практичного застосування, Responsible Trucking використовує комплексний підхід і 1,5-річний план. Зокрема, планується розробити галузевий інструмент вибіркової перевірки, щоб почути голос водіїв. Цей інструмент буде сприяти вдосконаленню практики комплексної перевірки покупців і постачальників транспортних засобів і робити активні колективні дії щодо поліпшення умов праці водіїв.

Також заплановані заходи та програми з нарощування потенціалу, спрямовані на підтримку покупців і постачальників транспортних засобів в розумінні соціальних рекомендацій і розширенні прав і можливостей водіїв. Серед них: внутрішній обмін досвідом та навчальні заняття, міжгалузеві семінари та національні заходи з підвищення обізнаності.

Сторони планують взаємодію з ключовими стейкхолдерами з метою відстеження, розуміння і внесення вкладу в розробку політики й уловлювання загальних очікувань зацікавлених сторін.

Мета ініціативи «Відповідальні вантажоперевезення» – підштовхнути галузь до впровадження вищих соціальних стандартів, що призведе до поліпшення умов праці водіїв вантажівок.

Відповідальні партнери з вантажоперевезень погодилися реалізувати загальну стратегію, щоб разом зі своїми постачальниками та субпідрядниками очолити перехід до більш стійкого і справедливого транспортно-логістичного сектору.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті