Суд ЄС постановив, що YouTube не несе відповідальності за контент, який порушує авторські права

Суд ЄС постановив, що YouTube не несе відповідальності за контент, який порушує авторські права

Між тим операторів онлайн-платформ можуть притягнути до відповідальності якщо вони дізнаються про незаконний контент і не заблокують або не видалять його

Суд ЄС постановив, що YouTube не несе відповідальності за контент, який порушує авторські права
фото www.flickr.com/photos/esthervargasc/9935521594

Головний суд ЄС заявив, що YouTube не може автоматично притягуватися до відповідальності за незаконне завантаження музики або відео, захищених авторськими правами, відповідно до старих правил Європейського Союзу.

Як повідомляє Bloomberg, суд заявив, що оператори онлайн-платформ не несуть відповідальності за користувачів, які завантажують незаконні роботи. Проте, оператор може бути притягнутий до відповідальності, якщо він дізнається про незаконне утримання такого контенту на своїй платформі «і утримається від його швидкого видалення або блокування доступу до нього».

Суд ЄС заявив, що платформи також можуть нести відповідальність, якщо вони не впроваджують відповідні технологічні інструменти для боротьби з порушеннями авторських прав з боку своїх користувачів або якщо вони надають інструменти на своїх платформах для незаконного обміну контентом.

У відповідь на постанову суду представник YouTube заявив: «YouTube є лідером в області авторського права і підтримує правовласників, яким виплачує справедливу частку».

«Ось чому ми інвестували в сучасні інструменти авторського права, які створили абсолютно новий потік доходів для галузі. Тільки за останні 12 місяців ми заплатили музичній індустрії $4 млрд, понад 30% з яких надходять від монетизованого контенту, який створюють користувачі».

YouTube опинився на лаві підсудних після того, як музичний продюсер Френк Петерсон подав до суду на компанію і Google в Німеччині за завантаження на YouTube користувачами у 2008 році декількох фонограм, права на які належать йому.

У другому випадку видавнича група Elsevier подала в суд на службу файлового хостингу Cyando в Німеччині після того, як її користувачі завантажили на її платформу кілька робіт Elsevier, завантажених у 2013 році, без її схвалення.

Згодом німецький суд звернувся за порадою до Суду ЄС, який виніс рішення по обох справах у вівторок, 22 червня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті