Хедж-фонд, який ставив на пониження акцій GameStop, закрився після втрати грошей

Хедж-фонд, який ставив на пониження акцій GameStop, закрився після втрати грошей

На піку фонд керував активами приблизно на $440 млн

Хедж-фонд, який ставив на пониження акцій GameStop, закрився після втрати грошей
фото Shutterstock

Лондонський хедж-фонд White Square Capital повідомив інвесторам про закриття і повернення їм коштів у цьому місяці, повідомляє Forbesз посиланням на Financial Times.

За їхніми даними, фонд, який на піку керував активами приблизно на $440 млн, ставив на зниження акцій мережі магазинів GameStop і в січні, під час «бунту трейдерів» із Reddit, зазнав значних втрат.

Рішення, прийняте White Square, знаменує собою один з перших випадків закриття хедж-фонду, по яких вдарив різкий ріст «мемних акцій», пише FT. Роздрібні інвестори, які координували свої дії в соцмережі Reddit, в січні штучно створили ажіотажний попит на акції GameStop і мережі кінотеатрів AMC, а також інші папери.

В результаті акції GameStop подорожчали з менш $20 на початку року до понад $480 на піку в січні.

Глава фонду White Square Флоріан Кронавіттер заявив FT, що рішення про закриття пов'язане з самою моделлю гри на підвищення або пониження. «У ставку занадто багато риби з такою ж стратегією», – зазначив він, вказавши, що на ринку «надлишок капіталу». Близьке до фонду джерело газети заявило, що закриття не пов'язане з ралі «мемних акцій». За його словами, фонд швидко відновився після січневих подій і частково відбив втрати.

У листі до інвесторів White Square повідомив, що в минулому році, незважаючи на хороші показники фонду, два великих інвестори вирішили забрати свої кошти і перемістити їх в дешеві пасивні фонди або приватний акціонерний капітал.

«Ми на власному досвіді випробували зміну тренда з інвестування через хедж-фонди на більш дешеві альтернативи», – йдеться в повідомленні.

Більше про кейс GameStop у матеріалі Mind «Нова влада: як натовп міленіалів переміг вовків з Волл-стріт».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті