Toyota показала робота-«офіціанта», який протирає столи і подає склянки (ВІДЕО)

Toyota показала робота-«офіціанта», який протирає столи і подає склянки (ВІДЕО)

Розробники навчили робота розпізнавати дзеркальні поверхні

Toyota показала робота-«офіціанта», який протирає столи і подає склянки (ВІДЕО)
фото TRI

Науково-дослідний інститут Toyota (TRI) представив робота, який здатний вирішувати побутові завдання. Зокрема, мова йде про розпізнавання прозорих і світловідбивних поверхонь і взаємодії з ними, пише vc.ru.

Більшість роботів запрограмовані так, що реагують тільки на прилеглі об'єкти і не можуть розрізняти відображення. Це особливо помітно на прикладі розумних пилососів з лідаром – при зустрічі з дзеркалом вони намагаються проникнути «крізь» нього, будуючи неправдиву карту приміщення.

Дослідники Toyota стверджують, що вирішили проблему і продемонстрували робочий прототип людиноподібного робота. Він аналізує поверхні по ходу руху і прибирає зі свого шляху предмети, що заважають, навіть якщо вони прозорі, як склянка.

Робота навчили акуратно протирати столи, взаємодіяти з різними матеріалами і знімати свої дії на камеру.

При розробці використовувався новий метод сприйняття тривимірної геометрії. Для цього робота навчали великих обсягів синтетичних даних, щоб машина могла враховувати несподівані для себе результати та знаходити рішення.

У результаті вийшов експериментальний зразок, який рано чи пізно може виявитися в кожній родині, як це сталося з автомобілями, відзначили в компанії. Дослідники продовжать роботу над інтелектом робота.

Нагадаємо, китайська компанія випустила «робособаку» за $2700 – в 27,5 разів дешевше, ніж у Boston Dynamics. Він вміє йти за хазяїном і нести продукти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті