Ділова активність в єврозоні зростає найвищими темпами за 15 років

Ділова активність в єврозоні зростає найвищими темпами за 15 років

Нещодавнє зняття протиепідемічних обмежень підвищило активність як у сфері послуг, так і в виробництві

Ділова активність в єврозоні зростає найвищими темпами за 15 років
фото www.flickr.com/photos/65478866@N04/5959883563

Згідно з попередніми даними, опублікованими в середу, в цьому місяці ділова активність в єврозоні росла найвищими темпами за 15 років.

Як повідомляє CNBC, 19 країн нещодавно зробили різні кроки для відновлення своєї економіки. Франція, наприклад, скасувала нічну комендантську годину і необхідність носити маску на відкритому повітрі. Італійці тепер можуть пити каву, стоячи біля стійки, і їсти всередині закладів харчування. Крім того, зараз в регіоні вітають все більше туристів.

Індекс ділової активності PMI IHS Markit для єврозони, який враховує активність як у виробництві, так і у сфері послуг, становив 59,2 в червні проти 57,1 в травні. Значення вище 50 означає зростання економічної активності.

За даними IHS Markit, це був найвищий показник за 180 місяців або 15 років.

«Ми фіксуємо найшвидше зростання ділової активності за 15 років, попит також зростає найшвидшими темпами за 15 років… і зростання робочих місць також добре прискорюється, так що це всебічне відновлення, яке набирає обертів», – сказав Кріс Вільямсон, головний економіст IHS Markit в інтерв'ю CNBC.

Європейський центральний банк на початку цього місяця спрогнозував, що зона євро буде рости зі швидкістю 4,6% в цьому році і 4,7% в наступному році.

Проте, економічна невизначеність залишається, зокрема через дельта-варіант коронавірусу, вперше виявлений в Індії, який призводить до вищого рівня інфікування, а також до дефіциту на ринку праці – навіть у країнах з відносно високим рівнем безробіття.

Зведений індекс промислового виробництва Франції склав 57,1 в червні в порівнянні з 57,0 в травні, що становить 11-місячний максимум. Нещодавнє зняття обмежень на COVID-19 сприяло збільшенню продажів.

Джо Хейс, старший економіст IHS Markit, сказав, що «французька економіка демонструє кращі квартальні показники з початку 2018 року».

Тим часом зведений індекс випуску PMI в Німеччині досяг 60,4 в червні з 56,2 в травні, досягши 123-місячного максимуму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті