Верховний суд підтримав «Укренерго» у суді за позовом «Київтеплоенерго»

Верховний суд підтримав «Укренерго» у суді за позовом «Київтеплоенерго»

Суд встановив, що «Укренерго» правомірно нараховує плати за послуги з передачі електроенергії «Київтеплоенерго»

Верховний суд підтримав «Укренерго» у суді за позовом «Київтеплоенерго»
Фото: unsplash.com

Верховний суд підтвердив рішення судів попередніх інстанцій, які встановили, що НЕК «Укренерго» правомірно нараховує плати за послуги з передачі електроенергії КП «Київтеплоенерго». Про це повідомляє пресслужба «Укренерго».

Зазначається, що раніше Господарський суд Києва та Північний апеляційний госпсуд встановили, що претензії КП «Київтеплоенерго» щодо факту та розміру таких нарахувань є необґрунтованими, адже НЕК «Укренерго» діє в рамках чинного законодавства.

Мова йде про закон «Про ринок електричної енергії» та Кодекс системи передачі (КСП), згідно з якими між «Укренерго» та учасником ринку укладається договір про надання послуг з передачі електричної енергії. Умови договору затверджені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Нагадаємо: «Київтеплоенерго» через суд вимагало від «Укренерго» скасувати мільйонні рахунки. У компанії пояснювали, що внаслідок законодавчої колізії виникла ситуація, коли електроенергія підприємства до магістральних мереж «Укренерго» не потрапляє, а нарахування за її транспортування здійснюються в повному обсязі.

Раніше Верховний суд не задовольнив позов НАК «Нафтогаз України» щодо стягнення 97,2 млн грн з «Київтеплоенерго».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті