Захворіло у світі
45,629,082
Померло у світі
1,189,515
Вилікувалось у світі
30,309,163
Захворіло в Україні
387,481
Померло в Україні
7,196
Вилікувалось в Україні
158,928
Верховний суд не задовольнив позов «Нафтогазу» щодо стягнення 97,2 млн грн з «Київтеплоенерго»

Верховний суд не задовольнив позов «Нафтогазу» щодо стягнення 97,2 млн грн з «Київтеплоенерго»

Постановою Північного апеляційного господарського суду ухвалу місцевого господарського суду скасовано

Верховний суд не задовольнив позов «Нафтогазу» щодо стягнення 97,2 млн грн з «Київтеплоенерго»
Фото: pixabay.com

НАК «Нафтогаз України» звернувся до господарського суду з позовом до АТ «Київенерго» про стягнення 97,2 млн грн заборгованості. Про це повідомляє Верховний суд на своїй сторінці у Facebook.

Ухвалою місцевого господарського суду правонаступником ПАТ «Київенерго» призначено КП «Київтеплоенерго», через закінчення угоди надання послуг та передачі майнового комплексу Київській міській Рада та замінено відповідача у справі правонаступником.

Постановою Північного апеляційного господарського суду ухвалу місцевого господарського суду скасовано.

Залишаючи без змін постанову суду апеляційної інстанції, колегія суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду зазначила таке.

Суд апеляційної інстанції встановив, що цілісний майновий комплекс був повернутий власнику, яким є Київська міська рада попереднім користувачем ПАТ «Київенерго» у зв’язку з припиненням дії угоди про реалізацію проекту управління та реформування енергетичного комплексу Києва, на підставі якої попередній користувач володів та користувався комплексом.

Цілісний майновий комплекс з 1 травня 2018 року був переданий власником на праві господарського відання у володіння та користування іншому суб’єкту господарювання – КП «Київтеплоенерго».

У випадку передачі комплексу з вироблення теплової енергії від одного користувача до іншого відбувається перехід зобов’язань до нового суб’єкта, а відтак і зміна особи кінцевого учасника.

У разі здійснення правонаступництва на підставі ч. 3 ст. 22 Закону України «Про теплопостачання» з попереднього користувача цілісного майнового комплексу на нового користувача буде покладений надмірний тягар відповідальності за борги іншої особи.

З огляду на викладене Касаційний господарський суд погоджується з висновком апеляційного господарського суду про те, що поширення положень ч. 3 ст. 22 Закону України «Про теплопостачання» на ці правовідносини буде мати наслідком протиправне позбавлення органу місцевого самоврядування права розпорядження своєю власністю.

Нагадаємо: Кабмін у грудні 2018 року ухвалив реструктуризацію боргу Київтеплоенерго перед НАК «Нафтогаз України». Мова йде про суму боргу 2,208 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті