Творець антивірусу McAfee вкоротив собі віку після того, як суд схвалив його екстрадицію
Макафі був знайдений мертвим у своїй тюремній камері в Барселоні

Засновник компанії-розробника антивірусного програмного забезпечення McAfee Джон Макафі був знайдений мертвим у своїй тюремній камері в Барселоні, в середу, незабаром після того, як Національний суд цієї країни схвалив його екстрадицію до Сполучених Штатів за звинуваченням в ухиленні від сплати податків. Про це повідомили його адвокати, передає CNBC.
75-річний Макафі помер через кілька годин після винесення постанови про екстрадицію. Адвокат Макафі в Іспанії повідомив Reuters, що його клієнт, по всій видимості, повісився.
Видання El Mundo з посиланням на Міністерство юстиції Каталонії повідомив, що тюремні медичні працівники намагалися його реанімувати. Макафі утримувався у в'язниці Бріанс 2 в Каталонії.
«Наша група юристів в Іспанії підтвердила, що Джон був знайдений мертвим у своїй тюремній камері, – сказав Нішай Санан, адвокат McAfee в Чикаго. – Джона завжди будуть пам'ятати як бійця. Він намагався любити цю країну, але уряд США зробив його існування неможливим. Вони намагалися знищити його, але у них нічого не вийшло ».
Макафі мав право подати апеляцію на його екстрадицію, для чого в кінцевому підсумку треба було остаточне схвалення іспанського кабінету міністрів. Але, за словами Хав'єра Вільяльба, його адвоката в Іспанії, він більше не міг терпіти того, щоб його тримали під замком.
За повідомленнями, батько Макафі, який зловживав алкоголем, застрелився, коли сину було 15 років.
Нагадаємо: Макафі був заарештований в жовтні минулого року в міжнародному аеропорту Барселони за звинуваченням в ухиленні від сплати податків, яке розглядається у федеральному суді Теннессі і передбачає максимально можливе покарання у вигляді 30 років позбавлення волі.
З того часу він перебував у в'язниці в Іспанії і намагався уникнути екстрадиції, заявляючи, що в Сполучених Штатах його будуть переслідувати за політичними мотивами через його критику на адресу Податкової служби США (IRS).
Згідно зі звинуваченням в ухиленні від сплати податків, Макафі заробив мільйони доларів доходу від просування криптовалют, консультаційної роботи, виступів та продажу прав на свою історію життя для документального фільму.
«З 2014 до 2018 року McAfee не здавала податкові декларації, попри отримання значного доходу з цих джерел», – заявило в жовтні Міністерство юстиції США.
Макафі разом з іншою людиною, Джиммі Уотсоном, також були звинувачені в федеральному суді Манхеттену в березні в ймовірній схемі «накачування і скидання», в ході якої скуповувалися великі кількості дешевої криптовалюти, а потім вони рекламувалися в інтернеті за допомогою «неправдивих твітів», завдяки чому накручувалися ринкові ціни.
Комісія з цінних паперів і бірж в цивільному позові в жовтні минулого року звинуватила Макафі в отриманні понад $23 млн нерозкритого доходу від неправдивих та таких, що вводять в оману рекомендацій по криптовалютам.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].