FT: «Газпром» притримує поставку газу в Європу, користуючись високим попитом і ціною

FT: «Газпром» притримує поставку газу в Європу, користуючись високим попитом і ціною

Заодно РФ нагадує таким чином європейським країнам навіщо їм «Північний потік – 2»

FT: «Газпром» притримує поставку газу в Європу, користуючись високим попитом і ціною
фото www.flickr.com/photos/124964574@N03/14914204982

Російський «Газпром» тихо поміняв стратегію на європейському газовому ринку – компанія притримує спотові і надпланові поставки, користуючись високим попитом і ціною. Про це із посиланням на Financial Times пише The Bell. Заодно російський гігант нагадує, навіщо Європі потрібен «Північний потік – 2».

Як з'ясувало видання, в умовах пікового попиту, спекотної літньої погоди, порожніх після суворої зими газосховищ в Європі і найвищих з 2009 року спотових цін «Газпром» знизив поставки в західному напрямку на 20% до передпандемічного рівня.

Компанія стверджує, що «строго виконує заявки клієнтів» і приймає рішення про закупівлю додаткових транзитних потужностей на окремих напрямках виключно на основі цих заявок і заради оптимізації потоків. Але в експертів, опитаних FT, інша думка.

«Газпром» просто прагне максимізувати прибуток, поки спотові ціни високі, сховища порожні, а СПГ йде переважно в Азію, – сказав виданню менеджер однієї з енергетичних компаній Німеччини. – Вони всього лише використовують цю можливість ».

Кілька джерел впевнені, що «Газпром» підтримує високі ціни і має на меті стимулювати схвалення газопроводу «Північний потік – 2».

«Фактично «Газпром» каже ЄС: схвалюєте «Північний потік – 2»і у вас буде скільки завгодно газу. Якщо не схвалюєте, не буде, – каже головний аналітик по Європі в профільній консалтингової компанії ICIS Том Марзец-Мансера. – Ми не маємо наміру нарощувати експорт через Україну, а ви прекрасно знаєте, що це означає при поточному стані світового ринку СПГ».

Між тим, цього тижня «Газпром» все-таки купив додаткові потужності українського транзиту.

Опитані виданням аналітики вважають, що «Газпром» негласно поміняв стратегію, яка донедавна зводилася до максимально повного задоволення запитів споживача. Зараз вона стає схожа на підхід ОПЕК + до регулювання нафтового ринку, з обмеженням поставок і підтримкою цін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті