20% учасників небанківського ринку не розкрили своїх власників – НБУ
Найбільша частка компаній, які подали документи про структури власності, серед страховиків

До 17 червня 2021 року учасники небанківського фінансового ринку мали подати до Національного банку (НБУ) документи про структури власності, це зробили 1269 із 1580 компаній, або 80% учасників небанківського ринку. Про це повідомляється на сайті регулятора.
Найбільша частка компаній, які подали документи про структури власності, серед страховиків – понад 87%, найнижча – серед ломбардів.
208 з 1269 компаній визнали, що їх структури власності мають ознаки непрозорості та подали опис заходів щодо приведення своєї структури власності у відповідність до вимог положення. Такі компанії матимуть близько 4 місяців для того, щоб ці заходи реалізувати.
НБУ найближчим часом опублікує повний перелік надавачів фінансових послуг, які не подали документи про структуру власності. Регулятор нагадав, що порушення вимог щодо структури власності є підставою для застосування Національним банком заходів впливу.