Споживання марихуани у світі різко зросло на тлі пандемії коронавірусу
При цьому частка підлітків, які вважають канабіс шкідливим, знизилася на 40%

Управління ООН з наркотиків і злочинності (UNODC) опублікувало Всесвітню доповідь про наркотики 24 червня у Відні, пише Deutsche Welle.
Як випливає з документа, більшість зі згаданих у ньому країн повідомили про зростання використання марихуани на тлі пандемії. Так, в ході опитувань 42% медпрацівників у 77 країнах повідомили, що споживання цієї речовини збільшилося. Крім того, спостерігалося розширення використання фармацевтичних препаратів з вмістом канабісу в немедичних цілях.
У доповіді також наголошується, що за останні 24 роки в деяких частинах світу вживання канабісу загалом зрослов чотири рази. При цьому частка підлітків, що сприймають цей наркотик як шкідливий, знизилася на 40%, незважаючи на докази того, що його застосування пов'язане з різними видами шкоди для здоров'я й іншими негативними наслідками, особливо – серед регулярних довгострокових споживачів.
Крім того, звіт UNODC продемонстрував, що наркотичний ринок швидко відновив роботу після застою на початку пандемії, в результаті чого стався сплеск незаконного обороту. До зростання поставок привели, зокрема, збільшення кількості наземних і водних маршрутів наркотрафіку, використання для незаконного обороту приватних літаків, а також безконтактних способів доставки препаратів кінцевим споживачам.
Управління ООН, зокрема, звернуло увагу на зростаючу конкуренцію між імпортерами кокаїну. Так, злочинні угруповання з балканського регіону почали все активніше боротися за ринки збуту з іспанськими та італійськими постачальниками. Нові гравці частково працюють без посередників і отримують алкалоїд безпосередньо з Південної Америки. В результаті в Європу надходить все більше дешевого кокаїну, що робить його споживання більш привабливим, відзначають укладачі доповіді.
У грудні 2020 Комісія ООН з наркотичних засобів виключила медичну коноплю і її похідні зі списку IV, в який включені найнебезпечніші наркотики, що підлягають найсуворішому контролю – наприклад, героїн і кокаїн.
Нагадаємо, у США просувають легалізацію марихуани на федеральному рівні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].