Споживання марихуани у світі різко зросло на тлі пандемії коронавірусу

Споживання марихуани у світі різко зросло на тлі пандемії коронавірусу

При цьому частка підлітків, які вважають канабіс шкідливим, знизилася на 40%

Споживання марихуани у світі різко зросло на тлі пандемії коронавірусу
фото Pixaby

Управління ООН з наркотиків і злочинності (UNODC) опублікувало Всесвітню доповідь про наркотики 24 червня у Відні, пише Deutsche Welle.

Як випливає з документа, більшість зі згаданих у ньому країн повідомили про зростання використання марихуани на тлі пандемії. Так, в ході опитувань 42% медпрацівників у 77 країнах повідомили, що споживання цієї речовини збільшилося. Крім того, спостерігалося розширення використання фармацевтичних препаратів з вмістом канабісу в немедичних цілях.

У доповіді також наголошується, що за останні 24 роки в деяких частинах світу вживання канабісу загалом зрослов чотири рази. При цьому частка підлітків, що сприймають цей наркотик як шкідливий, знизилася на 40%, незважаючи на докази того, що його застосування пов'язане з різними видами шкоди для здоров'я й іншими негативними наслідками, особливо – серед регулярних довгострокових споживачів.

Крім того, звіт UNODC продемонстрував, що наркотичний ринок швидко відновив роботу після застою на початку пандемії, в результаті чого стався сплеск незаконного обороту. До зростання поставок привели, зокрема, збільшення кількості наземних і водних маршрутів наркотрафіку, використання для незаконного обороту приватних літаків, а також безконтактних способів доставки препаратів кінцевим споживачам.

Управління ООН, зокрема, звернуло увагу на зростаючу конкуренцію між імпортерами кокаїну. Так, злочинні угруповання з балканського регіону почали все активніше боротися за ринки збуту з іспанськими та італійськими постачальниками. Нові гравці частково працюють без посередників і отримують алкалоїд безпосередньо з Південної Америки. В результаті в Європу надходить все більше дешевого кокаїну, що робить його споживання більш привабливим, відзначають укладачі доповіді.

У грудні 2020 Комісія ООН з наркотичних засобів виключила медичну коноплю і її похідні зі списку IV, в який включені найнебезпечніші наркотики, що підлягають найсуворішому контролю – наприклад, героїн і кокаїн.

Нагадаємо, у США просувають легалізацію марихуани на федеральному рівні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті