Зеленський запровадив на три роки санкції проти російських банків

Зеленський запровадив на три роки санкції проти російських банків

Санкції також ввели проти так званих центральних банків окупованої частини Донбасу

Зеленський запровадив на три роки санкції проти російських банків
Володимир Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) від 18 червня щодо запровадження на три роки санкцій проти 55 банків та трьох фізосіб. Про це йдеться в указі №264/2021, оприлюдненому на сайті Офісу президента (ОП).

Серед осіб, щодо яких введено обмеження – засновники АТ «Севастопольський морський банк» Олександр та Лідія Анненкови та судовий пристав-виконавець так званого Управління Федеральної служби судових приставів в окупованому Росією Криму Роман Святий.

Також санкції запровадили проти російських банків та так званих центральних банків окупованої частини Донбасу.

Зокрема, мова йде про «Сбербанк России», «Газпром Банк», так званий «Центральний Республіканський Банк ДНР», так званий «Державний банк ЛНР», «Севастопольський морський банк», «Банк Москви».

Серед встановлених обмежень зазначається блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном, а також зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань (заборона надавати кредити, позики, фінансову допомогу, гарантії, заборона здійснювати кредитування через купівлю цінних паперів, заборона придбання цінних паперів).

Раніше РНБО на засіданні запровадила санкції проти олігарха Дмитра Фірташа та російсько-українського бізнесмена Павла Фукса.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті