Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти Фірташа та Фукса

Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти Фірташа та Фукса

Санкції запровадили проти 540 компаній та 538 людей

Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти Фірташа та Фукса
Володимир Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) від 18 червня про запровадження на три роки та безстроково санкцій проти 540 компаній та 538 людей, серед яких олігарх Дмитро Фірташ і російсько-український бізнесмен Павло Фукс. Про це йдеться в указі №266/2021, оприлюдненому на сайті Офісу президента.

Зокрема, Фірташу та Фуксу на три роки блокують активи, обмежують торговельні операції, повністю припиняється транзит ресурсів, польотів та перевезень територією України, їм заборонено виводити гроші за межі України, анулюються певні ліцензії та дозволи, вони не можуть брати участь у приватизації, оренді державного майна тощо. Крім цього, вони втрачають усі державні нагороди.

Серед підсанкційних фізосіб опинилися голова правління «Газпрому» Олексій Міллер, бізнесмен Олег Дерипаска, голова правління «ВТБ Банку» Андрій Костін та Ігор, Аркадій і Роман Ротенберги. Проти генерального директора держкорпорації «Ростех» Сергія Чемезова введено безстрокові санкції.

Крім цього, згідно з указом №265/2021, продовжуються персональні й економічні санкції проти 312 фізичних та 103 юридичних осіб, серед яких, зокрема генеральний директор російського «Першого каналу» Костянтин Ернст, головний редактор телеканалу Russia Today Маргарита Симоньян, а також інші російські журналісти та політичні діячі, котрі відкрито підтримують окупацію Криму та ОРДЛО.

До цього ж списку входять російські ЗМІ: ВАТ «Перший канал. Всесвітня мережа», телеканали «РТР-Планета», інформаційний канал «Росія-24», які перебувають у структурі Федерального державного унітарного підприємства «Всеросійська державна телевізійна та радіомовна компанія», ВАТ «Телекомпанія НТВ».

Санкції РНБО продовжили й щодо деяких військово-промислових держпідприємств Росії, підприємств, розташованих на території тимчасово окупованого Росією Криму, а також стосовно низки інших організацій, зокрема «Благодійного фонду Святителя Василя Великого», некомерційної організації «Фонд підтримки та захисту прав співвітчизників, які проживають за кордоном».

Раніше повідомлялося, що РНБО на засіданні запровадила санкції проти олігарха Дмитра Фірташа та російсько-українського бізнесмена Павла Фукса. За словами секретаря РНБО, йдеться про участь Фірташа у титановому бізнесі, зокрема, постачання сировини, яка йде, за даними української розвідки та спецслужб, на військові підприємства Росії.

Фірташ «категорично заперечує» звинувачення РНБО.

Нагадаємо: Зеленський запровадив на три роки санкції проти російських банків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті